wojna na Ukrainie

Część osób się tego spodziewała. Platforma Obywatelska po ogłoszeniu jasnego stanowiska w sprawie aborcji, które brzmi: liberalizacja, musi liczyć się z odpływem części polityków. PO liczy za to, że wzmocni swój elektorat wyborczy. Właśnie decyzję o odejściu ze struktur największej partii opozycyjnej podjął jeden z czołowych polityków.

Platforma Obywatelska w rozsypce?

Póki co tylko jeden polityk zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej i jest nim Mariusz Grad. Wróbelki jednak ćwierkają, że może pociągnąć za sobą kolejne osoby. Chodzi o tzw. konserwatywne skrzydło, które nie chciało ruszać kompromisu aborcyjnego, a liberalizacja prawa do aborcji kompletnie nie jest po ich myśli.

„Były poseł, szef struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie tomaszowskim w województwie lubelskim Mariusz Grad zrezygnował z członkostwa w partii. Powodem jest stanowisko PO w sprawie aborcji.” – portal Interia potwierdza decyzję Grada o rezygnacji z członkostwa w PO.

Wkrótce potem oficjalnie oświadczył to także Mariusz Grad. „Złożyłem rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej, co jest jednoznaczne z rezygnacją z Przewodniczącego PO Powiatu Tomaszowskiego i członka zarządu Regionu Lubelskiego Platformy Obywatelskiej.” – czytamy jego stanowisko.

Mariusz Grad był posłem Platformy Obywatelskiej w latach 2007-2015 oraz jej najważniejszym działaczem w powiecie tomaszowskim i jednym z ważniejszych na Lubelszczyźnie. „Ogłoszone stanowisko Zarządu Krajowego PO odnośnie liberalizacji prawa do aborcji” – oświadczył co jest powodem jego decyzji.

Nie wiadomo, jaka przyszłość polityczna czeka Grada. Część osób spekuluje, że dołączy on do Szymona Hołowni, choć z ust polityka nie padły na ten moment żadne deklaracje.

źródło: Interia, PAP, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Samolot Boeing 777 zaczął płonąć w powietrzu. Jego części pospadały ludziom do ogródków
  2. Początkiem marca zmiany w 500 plus. PiS planuje podwyżkę
  3. Nowe ustalenia ws. maseczek. Pomysł nie do końca spodoba się Polakom

Zobacz również: