wojsko

Na polskich ulicach pojawiło się… słowackie wojsko. Choć część osób była wyraźnie zaniepokojona widokiem wojskowej kawalkady, to wszystko już zostało wyjaśnione.

Słowackie wojsko na polskich ulicach

Słowackie wojsko przemieszczające się polskimi ulicami w biały dzień. Taki widok na twarzach części mieszkańców mógł wywołać spory niepokój. Wystarczy spojrzeć na poniższe nagranie wideo, które opublikowano w mediach społecznościowych.

https://twitter.com/SztabGenWP/status/1464566346449100801

Wszystko jednak dość szybko zostało wyjaśnione. „Artylerzyści sił zbrojnych Słowacji w ramach rotacji dołączą do grupy bojowej eFP na Łotwie, zwiększając potencjał obrony i siłę odstraszania na wschodniej flance NATO. W trakcie przemieszczania przez Polskę przeprowadzą wspólnie z Zawiszakami i Grupą Bojową eFP Polska szkolenie ogniowe na poligonie w Orzyszu” – tłumaczy Sztab Generalny Wojska Polskiego.

„Wzmocniona Wysunięta Obecność (enhanced Forward Presence, eFP) zapewnia sprawną i elastyczną zdolność militarnego reagowania na wszelkie agresywne działania FR w ramach polityki odstraszania i obrony NATO.” – dodaje polskie wojsko w mediach społeczniościowych.

Jak widać, widok wojska w biały dzień na ulicach nie jest niczym niepokojącym, a osoby, siejące plotki o potencjalnym konflikcie zbrojnym przy granicy naszego państwa, dwa razy powinny zastanowić się, zanim zaczną rozsiewać niepotwierdzone informacje.

źródło: propolski.pl, Twitter

Zobacz również: