wojna na Ukrainie

Weekend da nam się szczególnie we znaki. Groźne będzie dzisiaj wieczorem, w nocy, a także podczas niedzielnego poranka. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia. Nie zachwyca też pogoda na najbliższe tygodnie. Czekają nas gwałtowne ochłodzenia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne

W sobotę od rana na północy kraju występują intensywne opady śniegu. Jest groźnie, ślisko na drogach. Podobnie będzie też w dalszej części dnia, nocy oraz jutrzejszego poranka, gdzie marznący opad może powodować ekstremalnie ciężkie warunki drogowe. Ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez IMGW obejmuje kilka obszarów, ale to nie wszystko. W najbliższych tygodniach pogoda też nie zachwyci.

„Intensywne opady śniegu występują w województwie zachodniopomorskim. Z najnowszych prognoz wynika, że potrwają one tam do godzin nocnych. Synoptycy szacują, że miejscami pokrywa śnieżna wrośnie nawet o 15 cm.” – informuje Polska Agencja Prasowa.

Ponadto IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Ostrzeżenia obowiązują od soboty godziny 21:00 do niedzieli godziny 09:00. Dotyczą one warunków drogowych, a konkretnie oblodzenia jezdni.

To co rzuca się w oczy to także prognozy synoptyków na nadchodzące dni czy tygodnie. IMGW alarmuje, że zima jeszcze nie dała za wygraną. Choć rzeczywiście w najbliższych dniach będziemy odczuwali ją nieco łagodniej, to już wkrótce może wrócić ze zdwojoną siłą. Wiemy, kiedy.

„Zimy w mroźniejszym wydaniu możemy się jednak spodziewać już w lutym. Niewykluczone, że temperatura spadnie wówczas nawet do -20 st. C. Pojawią się też intensywniejsze opady śniegu.” – donosi portal Wirtualna Polska.

źródło: Wirtualna Polska, IMGW, PAP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jakimowicz zalał się łzami na wizji. Ogórek nie wytrzymała. ZOBACZ NAGRANIE
  2. Zamieszanie wokół McDonald’s. Po ostatnich wizytach w popularnej sieci fast food klienci są zakłopotani
  3. Ważna deklaracja Jarosława Gowina. Wicepremier podał możliwą datę luzowania obostrzeń
  4. Justyna Żyła nie odpuszcza. Znów mówi o Piotrze. „Ten człowiek wyrządził mi tyle krzywdy”
  5. Skatowali go na śmierć, a następnie porzucili w lesie. Bestie już w areszcie

Zobacz również: