Marek Suski
Paweł Supernak / PAP

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, Marek Suski postanowił złożyć życzenia z okazji 20. rocznicy powstania Platformy Obywatelskiej. Jak to zwykle w przypadku Suskiego bywa, nie obyło się bez uszczypliwości. Jego życzenia błyskawicznie stały się hitem Internetu.

Czego Marek Suski życzy Platformie Obywatelskiej?

Minęło 20 lat, odkąd Donald Tusk, Andrzej Olechowski oraz Maciej Płażyński powołali do życia Platformę Obywatelską. Dlatego też w ostatnich dniach niemal wszystkie nagłówki portali politycznych poświęcone są właśnie tejże rocznicy.

Obok 20-lecie największego opozycyjnego ugrupowania nie przeszedł obojętnie także Marek Suski. Były wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. afery Amber Gold w swoim stylu zażartował z politycznych oponentów.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości był gościem Michała Rachonia na antenie TVP Info. W programie „#Jedziemy# złożył „subtelne” życzenia Platformie Obywatelskiej. Czego jej życzy? „Żeby zaczęli się starać służyć Polsce, ale sądząc po tych dwudziestu latach, to najlepszym życzeniem dla Polaków byłoby, żeby Platforma przestała istnieć” – przyznał ironicznie Marek Suski.

Suski pokusił się też o wspomnienie z początków Platformy Obywatelskiej. „Wydawało się, że powstaje ugrupowanie w jakimś sensie wywodzące się z Unii Wolności, które będzie miało podobne ideały. I Platforma na początku często powielała po nas pomysły, trochę je podkradając. Ja to oceniam jako polityczną mimikę, bo wiedząc troszkę o tym jak powstaje Platforma i jak tam się wycina różnych ludzi, którzy mogliby coś sensownego wnieść, to miałem wątpliwości” – przyznał polityk PiS.

źródło: TVP Info, niezalezna.pl

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Zacznie się już dzisiaj. IMGW i Polscy Łowcy Burz ostrzegają mieszkańców kraju
  2. Zaskakujący kandydat na lidera PiS. To on zastąpi Jarosława Kaczyńskiego?
  3. Katastrofa samolotu z piłkarzami na pokładzie. Nikt nie przeżył (NAGRANIE Z MIEJSCA KATASTROFY)
  4. Znany ksiądz wyrzucił to z siebie. „Nie wspieram WOŚP. Nie można jedną ręką pomagać, a drugą…”
  5. Prof. Simon przekazał niepokojące wieści dot. koronawirusa. Będzie jeszcze gorzej? Znamy datę

Zobacz również: