Ksiądz Janusz Chyła o WOŚP

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już gra – przynajmniej w Internecie. Finał zbiórki został jednak przesunięty ze względu na pandemię koronawirusa z 10 stycznia na 31 stycznia. Jak co roku, Jerzy Owsiak gromadzi wokół siebie sporą rzeszę osób, chcących nieść pomoc. Pojawiają się też przeciwnicy ogólnopolskiej zbiórki pod szyldem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do nich zalicza się doktor teologii, ksiądz Janusz Chyła. Właśnie to ogłosił w mediach społecznościowych. Wskazał powody, dla których jest na „nie”.

Ks. dr. Janusz Chyła: Nie wspieram WOŚP. Podaje powód

Komentarz księdza, który pojawił się w jego mediach społecznościowych, a konkretnie na Twitterze, wywołał spore emocje. Lawinowo zaczęły się pojawiać opinie innych internautów, a większość z nich nie nadaje się do zacytowania. Przejdźmy jednak do sedna.

Ks. Janusz Chyła, który jest proboszczem parafii w Chojnicach, doktorem teologii a także wykładowcą na Wyższym Seminarium Duchownym w w Pelpinie przyznał, że nie wspiera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Nie można jedną ręką pomagać, a drugą przykładać do zabicia tych, którym się pomaga.” – zareagował ostro Ks. Janusz Chyła na wpis jednej z posłanek Lewicy. „To jest powód, dlaczego wspieram inne sposoby pomocy potrzebującym, a nie WOŚP” – dodał.

Co takiego napisała posłanka Lewicy, Beata Maciejewska? Otóż, pochwaliła się, że na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy przeznaczyła… tabliczkę z napisem Legalna Aborcja, którą w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej próbowała wręczyć Jarosławowi Kaczyńskiemu.

https://twitter.com/Janusz1967/status/1352863676286590976

Przypomnijmy, że tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra głównie dla wsparcia laryngologii dziecięcej. Jerzy Owsiak nie wyklucza, że orkiestra wesprze także szpitale walczące z COVID-19.

Deklaracja Ks. Janusza Chyły spotkała się z gniewem internautów, choć część z nich rozumie decyzję duchownego. „Powód jest tylko jeden: krew was zalewa, że pieniądze ze skarbonki WOŚP nie trafią do kościoła.”, „Wiem, że pieniądze na WOŚP są dobrze wydawane. Pieniądze na kościoły zaspokajają jedynie potrzeby materialne księży.” – pisze część osób, atakując Kościół.

Jeden z internautów dopytał także czy na takiej samej zasadzie nie należy wchodzić do Kościoła, bo część osób zamieszana jest w afery pedofilskie. „Jest zasadnicza różnica. Takie osoby zaprzeczają wartościom głoszonym przez Kościół. Zwolennicy aborcji natomiast wpisują się w idee propagowane przez p. Owsiaka.” odpowiedział ksiądz Chyła.

źródło: Twitter

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Polityk PO zaszczepiona poza kolejnością. Powiedzenie „równi i równiejsi” wciąż aktualne
  2. Radykalne kroki Hołowni. Ujawnił co zrobi z Kościołem po wygranych wyborach
  3. Kolejny atak zimy, silne mrozy. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne
  4. Trzymiesięczny chłopiec był katowany i przypalany? Rodzice nie przyznają się do winy, zostali tymczasowo aresztowani
  5. Zamieszanie wokół McDonald’s. Po ostatnich wizytach w popularnej sieci fast food klienci są zakłopotani

Zobacz również: