Borys Budka i Bogumiła Drabik
zdj. TVP Info, Facebook (Bogumiła Drabik)

Wszyscy, którzy myśleli, że to koniec zamieszania ze szczepieniami poza kolejnością byli w błędzie. Właśnie na jednym z lokalnych portali internetowych ukazała się informacja o zaszczepieniu przeciwko COVID-19 polityk PO i jej kolegi.

Krakowska polityk PO zaszczepiona poza kolejnością

Publikacją portalu lovekrakow.pl żyje cała Polska. Chodzi o krakowską działaczkę Platformy Obywatelskiej, Bogumiłę Drabik. To radna dzielnicy Nowa Huta, która na dniach obejmie mandat Radnej Krakowa. Sama potwierdza fakt szczepienia, czego teraz, bardzo żałuje. Na liście poza kolejnością znalazły się też trzy inne osoby – w tym kolega Bogumiły Drabik z rady dzielnicy. Szczegółowe personalia tych osób, póki co nie są znane. Nie wiadomo też, czy wszystkie były powiązane ze środowiskiem krakowskiej Platformy Obywatelskiej.

„Przyznaje się. To był błąd. To był głupia, nagła i nieprzemyślana decyzja. (…) Będę teraz jeszcze silniej pracować, aby odbudować zaufanie wśród mieszkańców.” – komentuje ten fakt na łamach portalu lovekrakow.pl, Bogumiła Drabik.

Szczepienia poza kolejnością odbyły się w Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Szkolnym. Dlatego, tuż po wyjściu sprawy na światło dziennie, z pracy zrezygnował dyrektor MDDPS.

Bogumiła Drabik została zaszczepiona przeciwko COVID-19 w miniony wtorek. Jak zdradza, otrzymała telefon z placówki o tym, że 11 osób nie stawiło się na szczepienie i są wolne dawki. Jeśli chce otrzymać jedną z nich, musi stawić się do 30 minut na miejscu. Tak też zrobiła. „Pomyślałam, że skoro dostępnych jest pięć szczepionek, to można jeszcze kogoś zabrać. Pomyślałam o moim starszym od dziesięć lat koledze z rady dzielnicy.” – wyjawiła na łamach wspomnianego przez nas lokalnego portalu internetowego.

źródło: lovekrakow.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Radykalne kroki Hołowni. Ujawnił co zrobi z Kościołem po wygranych wyborach
  2. Spłynęły tragiczne wieści. Nie żyje dwoje dzieci, trzy osoby w szpitalu
  3. Zamieszanie wokół McDonald’s. Po ostatnich wizytach w popularnej sieci fast food klienci są zakłopotani
  4. Kolejny atak zimy, silne mrozy. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne
  5. „Wiadomości” TVP. Zabawna wpadka czy tragiczna rzeczywistość?

Zobacz również: