katastrofa samolotu
Zdjęcie poglądowe / Twitter

Smutne wieści obiegły dziś cały piłkarski a także sportowy świat. W niedzielne popołudnie (czasu polskiego) w Brazylii rozbił się samolot, na pokładzie którego znajdowali się piłkarze a także działacze klubu Palmas Futebol e Regatas. Katastrofy lotniczej nikt niestety nie przeżył.

Katastrofa samolotu z piłkarzami na pokładzie

Dramatyczne sceny rozegrały się w niedzielę, na dzień przed poniedziałkowym meczem Copa Verde, pomiędzy drużynami Vila Nova FC a Palmas Futebol e Regatas. To właśnie część piłkarzy gości a także działacze klubowi postanowili udać się na spotkanie drogą lotniczą. Niestety nie dotarli na stadion Estadio Onesio Brasileiro Alvarenga, gdyż maszyna się rozbiła. Nikt nie przeżył. Przerażający film z miejsca katastrofy publikujemy na końcu artykułu.

Jak ustaliły media, niewielki samolot rozbił się tuż przed końcem pasa startowego na lotnisku Tocantinense Aviation Association. „Na pokładzie znajdował się prezes klubu, Lucas Meitas, a także czterech zawodników: Lucas Praxedes, Ranule, Marcus Molinari oraz Guilherme Noe” – informuje portal „Sportowe Fakty”, powołując się na doniesienia z Brazylii.

Wciąż ustalane są przyczyny katastrofy. Jest za wcześnie, by mówić, co dokładnie mogło być jej powodem. To kolejna katastrofa lotnicza z udziałem piłkarzy, która rozegrała się w ostatnim czasie w Ameryce Południowej. Wszyscy pamiętamy tragedię z 2016 roku, kiedy to w Kolumbii rozbiła się maszyna z graczami Chapecoense. Wówczas śmierć poniosło 22 piłkarzy tego klubu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sanepid wydał komunikat. Znane napoje energetyczne znikają z półek
  2. Jan Tomaszewski odniósł się do sprawy Jakimowicza. Poszło na żywo w TVP Info
  3. Znany ksiądz wyrzucił to z siebie. „Nie wspieram WOŚP. Nie można jedną ręką pomagać, a drugą…”
  4. Macierewicz pokazuje nagranie: w Smoleńsku doszło do eksplozji. Chce by film dotarł do milionów Polaków
  5. Radykalne kroki Hołowni. Ujawnił co zrobi z Kościołem po wygranych wyborach

Zobacz również: