Antoni Macierewicz
Na zdjęciu Antoni Macierewicz (fot. TV Republika)

Antoni Macierewicz był gościem Telewizji Republika. Były Minister Obrony Narodowej, a obecnie człowiek odpowiedzialny za wyjaśnienie Katastrofy Smoleńskiej znów w mocnych słowach wypowiedział się na temat dramatu, który rozegrał się w kwietniu 2010 roku. Macierewicz kolejny raz nie ma wątpliwości. Na pokładzie doszło do eksplozji. Podparł to rekonstrukcją w formie wideo.

Macierewicz pokazuje nagranie. Twierdzi, że w Smoleńsku doszło do eksplozji

Nie milkną echa Katastrofy Smoleńskiej. Za niespełna trzy miesiące minie 11 lat odkąd prezydencki Tu-154 rozbił się na lotnisku pod Smoleńskiem. Zdaniem Antoniego Macierewicza jesteśmy coraz bliżej poznania prawdy, co tam wydarzyło się naprawdę. Właśnie opowiedział skrupulatnie o ustaleniach swojej komisji na antenie Telewizji Republika. Publikuje też nagranie wideo, które ma być dowodem tego, że w kwietniu 2010 na pokładzie prezydenckiej maszyny doszło do eksplozji, która była bezpośrednią przyczyną katastrofy.

Choć Antoni Macierewicz jest przekonany co do wybuchu, to nie wskazuje palcem winnych. „Chociaż wskazywanie winnych nie jest zadaniem komisji, to nie znaczy, że my się od tego uchylamy, bo tak po prostu wyglądają reguły pracy komisji” – przyznał były Minister Obrony Narodowej, by wkrótce potem ujawnić szczegóły tego, co jego zdaniem wydarzyło się w Smoleńsku.

„To jest rekonstrukcja eksplozji, która się dokonała w centropłacie nad samą główną częścią wrakowiska. Eksplozji, która zniszczyła cały samolot i między innymi wbiła w ziemię drzwi tylnego kadłuba prostopadle do ziemi” – przyznał Antoni Macierewicz w Telewizji Republika, pokazując rekonstrukcję zdarzeń z pokładu prezydenckiego Tu-154 (nagranie możecie zobaczyć na samym dole artykułu).

Co ustaliła Komisja Smoleńska? Macierewicz ujawnia szczegóły

„To wbicie drzwi jest jednym z kluczowych dowodów na to, że mieliśmy do czynienia z eksplozją. Badanie, które przeprowadził pan prof. Binienda, bardzo szczegółowa analiza, udowadnia, że w żaden inny sposób, jak tylko na skutek energii wyzwolonej przez eksplozję te drzwi nie mogły zostać prostopadle wbite do ziemi” – dodaje pewny swego Antoni Macierewicz.

Szef komisji, a także były Minister Obrony Narodowej podważył także wcześniejsze ustalenia komisji Millera czy rosyjskiego MAK-u. „Symulacja autorstwa Instytutu Wichita pokazuje natomiast, że gdyby samolot uderzył w ziemię w taki sposób, jak zakłada to MAK i Millerowska komisja, to w żadnym wypadku drzwi nie wbiłyby się. Odbiłyby się od ziemi, lecąc równolegle” – zaznacza.

Całe nagranie z rozmowy z Antonim Macierewiczem na temat ustaleń komisji w sprawie Katastrofy Smoleńskiej możecie zobaczyć poniżej.

źródło: Telewizja Republika

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

  1. Sanepid wydał komunikat. Znane napoje energetyczne znikają z półek
  2. Znany ksiądz wyrzucił to z siebie. „Nie wspieram WOŚP. Nie można jedną ręką pomagać, a drugą…”
  3. Polityk PO zaszczepiona poza kolejnością. Powiedzenie „równi i równiejsi” wciąż aktualne
  4. Radykalne kroki Hołowni. Ujawnił co zrobi z Kościołem po wygranych wyborach
  5. Jakimowicz zalał się łzami na wizji. Ogórek nie wytrzymała

Zobacz również: