Jan Tomaszewski
fot. Leszek Szymański / PAP

W ostatnich dniach publicysta TVP Info, a w przeszłości aktor, Jarosław Jakimowicz znalazł się na celowniku opinii publicznej. Chodzi o sprawę gwałtu na uczestniczce konkursu piękności Miss Generation 2020. Sam Jakimowicz zaklina się i wszystkiemu zaprzecza. Teraz głos zabrał legendarny bramkarz, Jan Tomaszewski, który słynie z kontrowersyjnych poglądów. To, co powiedział, poszło na żywo w TVP Info.

Jan Tomaszewski komentuje doniesienia o Jakimowiczu

Przypomnijmy, że zamieszanie wokół Jarosława Jakimowicza zaczęło się kilka dni temu, kiedy to Piotr Krysiak oskarżył jednego z gwiazdorów TVP Info o gwałt na uczestniczce konkursu Miss Generation. Sam Krysiak nie wskazał palcem na Jakimowicza, ale między wierszami można było domyśleć się, że chodzi właśnie o prezentera TVP Info.

Temat podłapały największe portale internetowe, a Jakimowicz wszystkiemu zaprzecza. We wzruszającym oświadczeniu na antenie TVP Info (zobacz je) po jego policzkach spłynęły łzy, a sam Jakimowicz kolejny raz podkreślił, że jest niewinny. Teraz do sprawy włączył się Jan Tomaszewski.

Legendarny bramkarz reprezentacji Polski, a w przeszłości także poseł Prawa i Sprawiedliwości czy kandydat do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z ramienia Platformy Obywatelskiej wziął Jakimowicza w obronę. Podczas wizyty w TVP Info, Jan Tomaszewski komentował co prawda wybór Paolo Sousy na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski, ale w pewnym momencie zboczył na temat Jakimowicza. To, co powiedział poszło na żywo.

„Jesteś moim przyjacielem, wierzę Ci. (…) Jestem przekonany, że tak było, jak ty mówisz. I chcę ci zadedykować myśl Kazimierza Górskiego. Kiedy nas niejednokrotnie obrzucali błotem, on wówczas mówił: „Panowie, spokojnie. Psy szczekają, bo muszą szczekać, żeby zaistnieć. A karawana, czyli my, jedziemy dalej”” – wypowiedział Jan Tomaszewski w kierunku Jarosława Jakimowicza.

Jakimowicz składa pozew, a najbliżsi go wspierają

Mimo publikacji na temat Jakimowicza, TVP Info nie zdecydowała się zdjąć publicysty z anteny, za co sam Jakimowicz podziękował. Może liczyć także na zaufanie najbliższych, a cała sprawa znajdzie finał w sądzie. Jakimowicz złożył pozew przeciwko Piotrowi Krysiakowi. Wkrótce potem okazało się, że złożone zostały dwa pozwy – do Wydziału Karnego oraz Wydziału Cywilnego, czym gwiazdor TVP Info pochwalił się na Instagramie.

Jakimowicz może liczyć nie tylko na wsparcie Jana Tomaszewskiego, ale także na innych znajomych. Podczas „W kontrze” wsparła go Magdalena Ogórek, a na Instagramie w stronę Jakimowicza popłynęły ciepłe słowa chociażby od Moniki Jarosińskiej, aktorki znanej z polskich seriali.

źródło: TVP Info, Instagram, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Macierewicz pokazuje nagranie: w Smoleńsku doszło do eksplozji. Chce by film dotarł do milionów Polaków
  2. Znany ksiądz wyrzucił to z siebie. „Nie wspieram WOŚP. Nie można jedną ręką pomagać, a drugą…”
  3. Radykalne kroki Hołowni. Ujawnił co zrobi z Kościołem po wygranych wyborach

Zobacz również: