Księżna Diana i jej grób

Z pewnością dla wielbicieli brytyjskiej rodziny królewskiej sporym zaskoczeniem jest to, jak w tej chwili prezentuje się miejsce pochówku Królowej Ludzkich Serc. W ostatnich miesiącach pojawiło się wiele doniesień na temat miejsca, w którym spoczęła Księżna Diana. Teraz temat powrócił. Wszystko za sprawą zdjęć, które pojawiły się w sieci.

Pomimo upływu lat Księżna Diana elektryzuje opinię publiczną

Chociaż Lady Di nie żyje od 23 lat, to jej osoba nadal wzbudza spore kontrowersje. Głównie za sprawą niewyjaśnionych do tej pory okoliczności tragicznej śmierci Królowej Ludzkich Serc. Brytyjskie media raz po raz przytaczają sensacyjne teorie na temat tego jak zginęła Księżna Diana.

Niewątpliwie zainteresowanie osobą Lady Di wzrosło także za sprawą brytyjskiego serialu „The Crown”. W czwartym sezonie tej ogromnie popularnej produkcji pojawia się postać „Królowej Ludzkich Serc”. Tym samym na nowo odżyły plotki dotyczące relacji jakie Diana miała z brytyjską rodziną królewską, a zwłaszcza z Księciem Karolem.

O tym, że stosunki Lady Di z pozostałymi Windsorami nie były najlepsze wie chyba każdy. Księżna Diana często łamała sztywne zasady panujące na dworze królewskim. Ostatecznie, osaczona przez paparazzich zginęła w tragicznym wypadku samochodowym w tunelu Alma w Paryżu. 

Gdzie tak naprawdę jest pochowana Księżna Walii?

Według oficjalnych informacji, Księżna Diana została pochowana na wyspie Althorp, która mieści się na terenie posiadłości należącej do rodziny Spencerów. To właśnie tam „Królowa Ludzkich Serc” spędziła swoje dzieciństwo. 

Grób Księżnej Diany
Foto: Barry King / Contributor / Getty Images, Althorp

Co ciekawe, zdaniem części osób, ciało księżnej nie spoczęło wcale na wyspie, tylko w kościele St. Mary w Oxfordzie. Póki co, nikt nie zdementował ani nie potwierdził tych doniesień.

Grób Księżnej Diany
Foto: Barry King / Contributor / Getty Images, Althorp

Wracając do grobu Lady Di na wyspie Althrop, warto wspomnieć o skandalu jaki wywołała brytyjska prasa. Otóż dziennikarze pokazali niedawno, jak bardzo zaniedbane jest miejsce, w którym spoczywa Księżna Diana. Nieprzycięte gałęzie, nagrobek zarośnięty mchem to tylko niektóre obrazy, które ukazały się oczom Brytyjczyków.

Grób Księżnej Diany
Foto: Barry King / Contributor / Getty Images, Althorp

Na szczęście, ten przykry widok należy już do przeszłości. Świadczą o tym fotografie, które opublikował brat Lady Di, Charles Spencer. Wielu z wielbicieli brytyjskiej rodziny królewskiej, a zwłaszcza Księżnej Diany, nie pozna tego miejsca. 

W tej chwili grób Księżnej Diany i cała wyspa Althorp wyglądają znakomicie. W końcu ktoś wziął się za ich uporządkowanie. Z pewnością, tak piękna i spokojna okolica to odpowiednie miejsce wiecznego spoczynku dla „Królowej Ludzkich Serc”, która wiele przeszła w swoim życiu.

  1. Zaskakujący kandydat Prawa i Sprawiedliwości na przyszłego Prezydenta. Polityk mówi jak jest
  2. Bożenka z „Klanu” nie jest wcale taka grzeczna. O tym zdjęciu mówi cała Polska
  3. Co ona wyprawia!? Maryla Rodowicz ubrana jak nastolatka. Wszyscy patrzą w jedno miejsce

Zobacz również: