Donald Tusk
Na zdjęciu Donald Tusk, Youtube

Donald Tusk nagrał blisko 4-minutowy film, który pojawił się na Youtube. Były lider Platformy Obywatelskiej, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej w języku niemieckim zwraca się do jednego z polityków. Zobacz nagranie i przeczytaj tłumaczenie tego, co powiedział Tusk.

Donald Tusk nagrywa wideo w języku niemieckim

Był przewodniczący Platformy Obywatelskiej zwrócił się w kilkuminutowym wystąpieniu do nowego przewodniczącego CDU Armina Lascheta. Nagranie publikujemy na końcu artykułu. Być może nowo wybrany lider CDU będzie także przyszłym Kanclerzem Niemiec. Donald Tusk złożył mu gratulacje w języku niemieckim i przekazał kilka znamiennych słów.

„To wam w dużej mierze zawdzięcza się, że wolność, szczerość, transparencja, prawda i rozsądek nie przegrały w walce z autorytarnymi tendencjami, korupcją kłamstwem i populizmem” – mówi na nagraniu Donald Tusk, cytowany przez CAI24.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Popularny lek przeciwbólowy może być niebezpieczny. Pojawiło się ostrzeżenie

Całe nagranie ma niespełna 4 minuty, a Donald Tusk wychwala w nim także niemieckie CDU. „Jeśli nie przestaliśmy wierzyć, że Zjednoczona Europa ma przyszłość i nasze wartości mają sens, to jest to także wynikiem waszej konsekwencji, cierpliwości i po prostu waszej przyzwoitości” – dopowiada dalej.

Internauci wypowiedź Donalda Tuska komentują prześmiewczo. Zastanawiają się, dlaczego Tusk nie mówi po Polsku, a część z nich zwraca także uwagę na błędy językowe podczas wystąpienia w języku naszych zachodnich sąsiadów. Co by nie powiedzieć, nagranie wideo dość szybko stało się hitem Internetu. Czy Donald Tusk spodziewał się takiego rozgłosu? Tego nie wiemy.

Sam Armin Laschet, nowy przewodniczący CDU nie zdradził jeszcze, czy będzie ubiegał się o posadę Kanclerza Niemiec. Sam Laschet jest orędownikiem kontynuowania kursu krajowego a także międzynarodowego, jaki wyznaczyła obecna Kanclerz Niemiec, Angela Merkel.

ZOBACZ TAKŻE: Justyna Żyła znów uderza w Piotra. Nie uwierzycie, co napisała tym razem

źródło: CAI24, Youtube

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż CBOS zaskoczył wielu. Koalicja Obywatelska ostro w dół, PiS „rośnie”

Zobacz również: