Horngacher i Żyła
fot. Twitter

Piotr Żyła w siódmym niebie, podobnie, jak polscy kibice. „Wiewiór” po raz pierwszy w karierze wywalczył indywidualnie tytuł mistrza świata w skokach narciarskich. Żyła okazał się bezkonkurencyjny na skoczni normalnej. Tuż po konkursie do Piotra Żyły podskoczył Stefan Horngacher. Wiadomo, co austriacki trener powiedział naszemu skoczkowi. Zobacz wideo.

Stefan Horngacher wypalił to do Piotra Żyły

Austriacki trener był szkoleniowcem reprezentacji Polski w skokach narciarskich od 24 marca 2016 roku do 24 marca 2019 roku. Doskonale więc zna świeżo upieczonego Mistrza Świata, Piotra Żyłę. Żyła na finiszu zawodów ograł jednego z jego obecnych podopiecznych, Karla Geigera. Stefan Horngacher podbiegł do Piotra tuż po jego skoku i to, co wypalił zaskoczyło wielu.

Scena ta nie umknęła czujnym wczorajszego dnia kamerzystom. Widać wyraźnie, jak Stefan Horngacher wyściskuje Piotra Żyłę, a nasz skoczek mówi do niego „Dziękuje, kurde. (…) Full gaz, full gaz.” Ciężko usłyszeć natomiast, co takiego, do rozweselonego Piotra Żyły powiedział Horngacher. Udało się to jednak ustalić Filipowi Czyszanowskiemu z TVP Sport.

„Były i gratulacje od Stefana Horngachera. Niewiele usłyszeliśmy, ale chyba klasse gemacht.” To oznacza, że Horngacher wypalił w kierunku Żyły między innymi „Dobra robota”. A to zaskakujące. Bo raz, że austriacki trener do tej pory słynął z wyważonych wypowiedzi, a po drugie Piotr Żyła ograł przecież jego podopiecznego, Karla Geigera. Trzeba przyznać, że Stefan Horngacher wykazał się wyjątkową klasą, doceniając to, czego dokonał nasz skoczek. Całą, dość spontaniczną sytuację możesz zobaczyć na poniższym nagraniu.

źródło: Twitter

  1. Zrobili to na parkingu. Jakimowicz pocałował Ogórek na pożegnanie (FOTO)
  2. Wymowna reakcja Justyny Żyły po sukcesie Piotra. Spadły na nią gromy. Zobaczcie
  3. Strzelanina na stacji Orlen. Co wydarzyło się w nocy? Do sieci wyciekło nagranie (ZOBACZ)
  4. Szalona radość Piotra Żyły. „Wiewiór” został mistrzem świata. Reporterom zdradził przepis na sukces
  5. TVP Info przekazało smutne informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz

Zobacz również: