Zrobił to! Tytuł na skoczni normalnej pozostaje w Polsce! Przed dwoma laty po złoto sięgnął Dawid Kubacki, a teraz Mistrzem Świata został Piotr Żyła! Coś wspaniałego. Piękna sobota polskiego sportu i szalona radość Piotra Żyły.

Piotr Żyła został mistrzem świata!

Po pierwszej serii konkursu na skoczni normalnej w Oberstdorfie byliśmy u drzwi raju, a teraz właśnie się w nim znaleźliśmy. To nie sen, to prawda. Piotr Żyła został mistrzem świata w skokach narciarskich. Dwa lata po triumfie Dawida Kubackiego, to „Wiewiór” jest najlepszym skoczkiem na świecie. Wspaniała polska sobota!

Piotr Żyła okazał się dziś bezkonkurencyjny. Prowadził po pierwszej serii, a swoją dominację na skoczni normalnej potwierdził także w drugim skoku. Srebrny medal zdobył Niemiec, Karl Geiger, a trzecie miejsce przypadło Słoweńcowi, Anze Laniskowi.

Pozostali Polacy spisali się nieco poniżej oczekiwań. Broniący tytułu Dawid Kubacki był co prawda blisko podium, ale ostatecznie zabrakło odległości i „Mustaf” zajął piąte miejsce. Kamil Stoch był 22., Andrzej Stękała 30., a Klemens Murańka nie awansował do drugiej serii.

Piotr Żyła eksplodował po swoim drugim skoku, padł na ziemię, zaczął krzyczeć, a następnie był podrzucany w górę przez swoich kolegów, by kolejny raz paść na ziemię i w euforii wydawać z siebie dźwięki głośniejsze, niż przy starcie samolotów F16, jakby nie wiedział co się dzieje. Szalona radość Piotra Żyły udzieliła się także na podium oraz standardowo… w wywiadzie.

„Jestem niezwykle szczęśliwy. Wszystko dzisiaj zagrało. (…) Dzisiaj cały dzień grałem na gitarze. Miałem tyle energii, musiałem wygrać dzisiaj.” – przyznał Piotr Żyła z ogromnym uśmiechem na twarzy w wywiadzie, zdradzając przepis na sukces.

  1. Niebywałe. Poprosił ją o założenie maseczki w sklepie, a kobieta poszła na całość
  2. Wzruszające słowa Igi Świątek po zwycięstwie w Adelaide. Zwróciła się do kibiców po polsku!
  3. Dramat w amerykańskim szpitalu. Lekarze upuścili noworodka. Wszystko się nagrało

Zobacz również: