lek wycofany z obrotu

Szokujące opinie publiczną wyniki badań opublikowali naukowcy z University of Bath z Southwest University w Chinach. Wynika z nich, że popularny lek przeciwbólowy może być szkodliwy dla naszego zdrowia. Zapoznaj się ze szczegółami poniżej.

Lek przeciwbólowy niebezpieczny dla zdrowia?

„Najnowsze badania wykazały, że stosowanie paracetamolu może być bardzo niebezpieczne dla niektórych osób. Nawet przy zastosowaniu się do zaleceń lekarzy i farmaceutów, część osób może być szczególnie wrażliwa na lek” – czytamy opinie na temat publikacji naukowców, której przyjrzał się portal Wirtualna Polska.

Okazuje się, że naukowcy University of Bath z Southwest University w Chinach „wytropili” niebezpieczną zależność. Brak selenu w diecie naraża ludzi na niebezpieczeństwo przedawkowania paracetamolu. Nawet wtedy, kiedy popularny lek przeciwbólowy stosujemy zgodnie z zaleceniami lekarza czy wytycznymi z ulotki.

POPULARNE TERAZ: Tego nie pokazała TVP. Wszystko wydarzyło się podczas konkursu w Zakopanem

To szczególnie ważna informacja, bowiem paracetamol jest jednym z najpopularniejszych leków przeciwbólowych o łagodnym działaniu. Co oznacza przedawkowanie paracetamolu? Okazuje się, że może objawiać się poważnymi problemami wątrobowymi, w tym może doprowadzić nawet do niewydolności wątroby.

„Osoby z niedoborem selenu mogą mieć trudności z eliminacją leku na tyle szybko, aby utrzymać ich wątrobę w zdrowiu” – przekazał naukowiec, dr Charareh Pourzand.

Jednocześnie naukowiec wyraźnie zaznaczył, że problemy z niedoborem selenu mogą dotyczyć nawet miliarda ludzi na całym świecie. Dlatego też, zapobiegawczo należy unikać sięgania po maksymalną dawkę paracetamolu. Uważać na to powinny przede wszystkim osoby starsze, niedożywione oraz wątłe.

źródło: Wirtualna Polska

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Justyna Żyła znów uderza w Piotra. Nie uwierzycie, co napisała tym razem
  2. Skandal wokół restauracji Magdy Gessler. Dzisiaj się otworzyła, a już emocje sięgają zenitu
  3. Zaskakująca decyzja sądu. Bill Gates i George Soros oskarżeni o wywołanie pandemii

Zobacz również: