Władysław Kosiniak-Kamysz

Wiele transferów już polska polityka widziała. Z Prawa i Sprawiedliwości do Platformy Obywatelskiej czy na odwrót, a nawet z Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Koalicji Obywatelskiej. Teraz jednak możemy być świadkami największego politycznego transferu ostatnich lat. Politycy PSL już mają „zacierać” ręce, słysząc o potencjalnym wzmocnieniu ich siły w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

PSL pozyska nowego posła? Możliwy polityczny transfer roku

Cztery dni temu informowaliśmy, że Paweł Zalewski wycofał swoje odwołanie do Sądu Koleżeńskiego Platformy Obywatelskiej i zdecydował się opuścić szeregi partii. Od tego momentu zostaje posłem niezrzeszonym. „Liczę na dobrą współpracę z członkami i posłami PO. Będę zabiegał o głosy tych, którzy wspierali w ostatnich wyborach PiS, lecz dostrzegają istotne problemy, które wywołuje obecny rząd. Wierzę Polskę. Silną w Europie, nowoczesną, a zarazem szanującą tradycję. Do zobaczenia!” – komentował wówczas Zalewski. Teraz jednak okazuje się, że wkrótce może zasilić szeregi PSL. Przynajmniej taką nadzieję wyrażają Ludowcy.

Dariusz Klimczak, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego potwierdził, że Ludowcy chętnie widzieliby w swoich szeregach Pawła Zalewskiego. „Mamy z posłem Zalewskim bardzo dobre relacje, zarówno w sprawach merytorycznych, jak i ideowych rozumieliśmy się bardzo dobrze.” – komentuje dla Polskiej Agencji Prasowej. To jednak nie jedyny głos z szeregów Ludowców.

Także kolejna z ważnych postaci PSL, a więc Marek Sawicki popiera pomysł dołączenia Pawła Zalewskiego do klubu, a może i nawet partii? „Jeśli będzie wyrażał na to ochotę, to ja nie widzę problemu. (…) Od pół roku zaproszenie od nas miał, ale czekał na prawo łaski w Platformie Obywatelskiej, z tego z prawa łaski ostatecznie nie skorzystał, wycofał się.” – komentuje Marek Sawicki.

Co na to wszystko sam Paweł Zalewski? „Zobaczymy.” – miał odeprzeć krótko Polskiej Agencji Prasowej. Za takim pomysłem jest także były klubowy i partyjny kolega Zalewskiego, Ireneusz Raś. Został on razem z Zalewskim wykluczony z Platformy Obywatelskiej i już trafił do klubu PSL. „Rozmawiamy ze sobą. Co zrobi Paweł? Pewnie da sobie trochę czasu. Decyzji jeszcze nie ma.” – mówi Raś.

źródło: PAP, Super Express, media

Zobacz również: