Magda Gessler

Dzieje się wokół restauracji „Schronisko Smaków Magda Gessler”. Przypomnijmy, że wczoraj na oficjalnej stronie lokalu ogłoszono, że restauracja w ramach „Góralskiego Veta” otwiera się w sobotę, 16 stycznia wbrew obowiązujących obostrzeń. I już mamy aferę. W rolach głównych, a jakżeby inaczej – Magda Gessler.

Afera wokół „Schroniska Smaków Magdy Gessler”

„Długo debatowaliśmy, ale postanowione… #OTWIERAMY! Nie możemy patrzeć, jak na naszych oczach umiera wszystko, co kochamy. (…) Niedługo po prostu nie będzie czego ratować! Dołączamy do Veta i jako jedna z największych restauracji na Podhalu dajemy sygnał pozostałym do zrobienia tego samego!” – mogliśmy przeczytać na stronie restauracji „Schronisko Smaków Magda Gessler”.

Taką decyzją restauracji sygnowanej własnym nazwiskiem zaskoczona jest Magda Gessler. Gwiazda „Kuchennych Rewolucji” twierdzi, że zrobiono to za jej plecami i jest wręcz zbulwersowana. „Ja jako Magda Gessler dowiedziałam się o tej decyzji od mojego męża z Toronto. Nikt mnie nie pytał o moją opinię w temacie otwierania restauracji. Nie zgadzam się z postanowieniem Łukasza Zadylaka franczyzobiorcy Schroniska Smaków prowadzonego przez spółkę Tatry Wysokie” – zareagowała w swoich mediach społecznościowych Gessler.

ZOBACZ TAKŻE: Tusk wskazał jak długo będzie rządził Kaczyński. Opozycję po tych słowach zamurowało

Konflikt na linii franczyzobiorca – Magda Gessler narasta. Możemy się przekonać o tym, czytając dalszą część wpisu gwiazdy „Kuchennych Rewolucji”. Padają słowa o samowoli.
„Jest to jeszcze jedna jego samowola. Wszystkie decyzje biznesowe należą do Pana Zadylaka i to on za nie odpowiada. To jest duża restauracja ma ponad 300 miejsc siedzących ze względu na zagrożenie epidemiologiczne ja się pod tym nie podpisuje” – pisze Gessler.

Jednocześnie Magda Gessler wyraźnie zaznacza, że jej stanowisko dotyczy wszystkich restauracji, sygnowanych jej nazwiskiem. Gessler tym samym jest przeciwna „Góralskiemu Vetu”. „Ta opinia dotyczy moich restauracji i tych które są oznaczone moim nazwiskiem !!! Każdy restaurator jest właścicielem swoich koncepcji na restauracje i na życie” – dodaje gwiazda „Kuchennych Rewolucji”.

Czym jest Góralskie Veto, do którego dołączyło „Schronisko Smaków” Magdy Gessler?

To inicjatywa górali, na czele których stoi Sebastian Pitoń. Zapowiedział on, że 18 stycznia w ramach akcji „Góralskie Veto” właściciele pensjonatów, restauracji czy stacji narciarskich otworzą swoje biznesy. I to wszystko wbrew obostrzeniom pandemicznym, które zdaniem górali są bezprawne i niszczą życie wielu ludzi, zabijając ich biznesy. Rząd już zapowiada, że wobec wszystkich przedsiębiorców, którzy złamią obostrzenia, zostaną wyciągnięte konsekwencje włącznie z wysokimi karami finansowymi.

źródło: Facebook, mat. prasowe

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jest groźniejszy niż koronawirus. Wirus Nipah straszny w Chinach. Co o nim wiemy?

Zobacz również: