koronawirus deltokron

Okazuje się, że już wkrótce świat być może będzie musiał się mierzyć nie tylko z koronawirusem, ale także z kolejną pandemią. Wirus Nipah, który zabija 75 procent zakażonych znalazł się na na eksperckiej liście Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wśród wirusów, które mogą wywołać kolejną pandemię.

Wirus Nipah – co musimy o nim wiedzieć?

Nipah ma wiele wspólnego z koronawirusem. Podobnie, jak w przypadku wirusa z Wuhan, który w ostatnich miesiącach opanował cały świat, tak samo naturalnymi nosicielami Wirusa Nipah są zwierzęta. Nipah jest jednak o wiele groźniejszy, niż znany nam koronawirus. Śmiertelność sięga 75 procent zakażonych.

Podobne są też objawy zakażenia koronawirusem i Wirusem Nipah. Do najczęstszych objawów należą kaszel, ból gardła, trudności oddechowe, zmęczenie oraz ogólny ból mięśni. W przypadku Wirusa Nipah dodatkowo mogą występować takie groźne powikłania jak zapalenie i obrzęk mózgu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gowin odkrył karty. Już wiadomo, kiedy rząd otworzy handel, gastronomię i turystykę

WHO za wszelką cenę chce powstrzymać rozprzestrzenianie się Wirusa Nipah w jego zarodku, czyli w Azji. Przypadki wirusa zdiagnozowano między innymi w Chinach, Bangladeszu czy Indiach. Łącznie w ostatnich latach Wirusem Nipah zakaziło się 196 osób. 150 osób zmarło.

„Okres inkubacji Nipah wynosi nawet do 45 dni. W konsekwencji zarażony wirusem nie zdaje sobie sprawy ze swojego złego stanu zdrowia i przekazuje go kolejnym osobom. Do zakażenia wystarczy kontakt z nosicielem lub spożycie skażonej żywności” – informuje portal o2.pl.

źródło: o2.pl

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Niewyobrażalna tragedia. Trzynastolatkę zamordował… jej kolega. Powód zaskakuje
  2. Wałęsa ujawnia ile teraz zarabia. „Przyzwyczaiłem się do większych pieniędzy”
  3. Wypłynęły taśmy PiS. Na nagraniach podsłuchanych polityków pada wiele gróźb
  4. IMGW ostrzega. W wielu miejscach w kraju będzie bardzo niebezpiecznie
  5. Dziennikarz Polsatu przeprasza za to, co wydarzyło się podczas Gali Mistrzów Sportu. Niektórym widzom to umknęło

Zobacz również: