Jarosław Gowin

Wszyscy z niepokojem spoglądamy na najbliższą perspektywę walki z koronawirusem. Przedłużone zostały obecnie obowiązujące obostrzenia, a podobną ścieżką i to nawet bardziej rygorystyczną podążają inne kraje Europy. Jakie decyzje podejmie rząd na koniec stycznia? Czy otworzy handel, gastronomię i turystykę? Jedną z kluczowych dat podał Jarosław Gowin. Lider Porozumienia wskazał, kiedy zaczniemy wracać do życia i co musi się wydarzyć. Powiało delikatnym optymizmem.

Jarosław Gowin mówi, kiedy rząd zacznie luzować obostrzenia

Póki co rząd zdecydował się tylko na powrót do szkół dzieci klas 1-3. Pozostałe obostrzenia zostaną utrzymane w mocy po 17 stycznia aż do końca miesiąca. Coraz częściej pojawiają się też głosy, że rząd może przedłużyć restrykcje i to w skrajnych przypadkach nawet do Świąt Wielkanocnych (pisaliśmy o tym tutaj). Więcej kart odkrył Jarosław Gowin. Wreszcie po raz pierwszy, od dłuższego czasu powiało optymizmem i poznaliśmy konkretne daty.

„Jeżeli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu, czyli np. jeżeli w Polsce nie da o sobie znać ta nowa mutacja koronawirusa, która jest bardziej zaraźliwa, moim zdaniem, od 1 lutego powinniśmy w 100 proc. otworzyć handel, czyli w praktyce galerie handlowe” – przyznał Jarosław Gowin na antenie radia TOK FM.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: IMGW ostrzega. W wielu miejscach w kraju będzie bardzo niebezpiecznie

Jarosław Gowin przyznał także, co będzie działo się z gastronomią i branżą hotelarską. Lider Porozumienia powiedział otwarcie, że te branże będą musiały poczekać jeszcze co najmniej kilka tygodni, aż rząd zluzuje nałożone obostrzenia. Oczywiście, zakładając wariant optymistyczny.

Gowin odniósł się także do zapowiedzi części przedsiębiorców, którzy zamierzają otwierać swoje biznesy i tym samym nie stosować się do obostrzeń. „Nie chcę bagatelizować skali problemów branż, które są zamknięte, ale skoro wszyscy Polacy składają się na pomoc, to ta nadzwyczajna sytuacja wymaga poczucia odpowiedzialności. Jeśli ktoś złamie obostrzenia, to będzie musiał liczyć się z konsekwencjami” – wyjawił na antenie TOK FM, Jarosław Gowin.

POCZYTAJ TAKŻE:

  1. Niewyobrażalna tragedia. Trzynastolatkę zamordował… jej kolega. Powód zaskakuje
  2. Wałęsa ujawnia ile teraz zarabia. „Przyzwyczaiłem się do większych pieniędzy”
  3. Przerażenie w oczach Jackowskiego. Kolejna już wstrząsająca wizja dot. 2021 roku w Polsce
  4. Tragiczna śmierć niemowlaka. Umierał w męczarniach. Rodzice już z zarzutami, kulisy są wstrząsające
  5. Kilkudziesięciu policjantów i radiowozy w centrum polskiego miasta. Wiemy, co się stało

źródło: TOK FM

Zobacz również: