nie żyje mama Marka Krupskiego z TVP

Szokujące informacje obiegły prasę. Chodzi o tragiczną śmierć niemowlaka, który umierał w męczarniach. Wszystko wydarzyło się w Rudzie Śląskiej, a Prokuratura Okręgowa w Gliwicach już postawiła zarzuty rodzicom. Szczegóły są wstrząsające.

Nie żyje niemowlak, wstrząsające kulisy jego śmierci

„Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała akt oskarżenia przeciwko rodzicom półtoramiesięcznego Victora z Rudy Śląskiej, który zmarł w skutek urazu mózgowo-czaszkowego. To musiał być silny uraz, bo spowodował pęknięcie czaszki maleńkiego chłopca i w efekcie jego śmierć” – czytamy na łamach Dziennika Zachodniego.

ZOBACZ PONADTO: Niepokojące słowa prof. Horbana. Czy uda nam się normalnie żyć?

Kulisy całej sprawy są mocno wstrząsające i wyciskają łzy z oczku. Jak przekazała Joanna Smorczewska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, ojciec dziecka znęcał się nad noworodkiem. Gdy dziecko płakało, ten krzyczał, szarpał kończynami czy rzucał nim z wysokości do łóżeczka i na łóżko. Mocno ściskał też jego klatkę piersiową, potrząsał noworodkiem. „Swoim działaniem powodował poważne obrażenia” – poinformowała rzecznik gliwickiej prokuratury.

Zarzuty postawiono też matce nieżyjącego już chłopca. Kobieta nie reagowała na zachowanie męża, a mimo stwierdzenia obrażeń u noworodka, ani razu nie wezwała pomocy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wypłynęły taśmy PiS. Na nagraniach podsłuchanych polityków pada wiele gróźb

„Mariusz Sz., działając w okolice szczytu głowy Victora narzędziem twardym, płaskim, z dużą siłą, spowodował u dziecka rozległy i ciężki uraz czaszkowo-mózgowy” – brzmi akt oskarżenia skierowany przeciwko ojcu w sprawie śmierci chłopca.

Kobieta, kiedy wróciła do domu, zorientowała się, że syn nie oddycha. Wezwała pomoc. Przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, jednak chłopca w stanie krytycznym nie udało się uratować.

Co ciekawe, to nie jedyne zarzuty dla ojca chłopca. Podobne usłyszał za znęcanie się nad swoją córką. „Spowodował u swojej córki Victorii złamania żeber, skutkujące naruszeniem czynności narządów jej ciała na okres powyżej 7 dni” – czytamy na Łamach Dziennika Zachodniego.

źródło: Dziennik Zachodni

Zobacz również: