strzelanina

Nad Polską iście zimowa i mroźna aura. Niskie temperatury i opady śniegu dają o sobie znać, powodując groźne warunki meteorologiczne. Tak jest i tym razem, a komunikat w tej sprawie wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alert meteorologiczny dotyczy aż czterech województw. Warto zapoznać się z jego treścią.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega

IMGW tym razem ostrzega o marznących opadach deszczu, na które powinni uważać przede wszystkim mieszkańcy następujących województw: lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego oraz pomorskiego.

„Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź” – informuje IMGW na swoim Twitterze.

Ślisko na drogach może być także na Podlasku, w Warmińsko-Mazurskiem oraz na Śląsku.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1351162804586352644

Ponadto Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega też o kilku innych niebezpieczeństwach czyhających na nas dzisiejszego wieczora, nocy a także jutrzejszego poranka. Chodzi także między innymi o silny mróz w Małopolsce, Świętokrzyskiem oraz na Podkarpaciu. Termometry mogą wskazać tam nawet do -16 stopni.

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna tragedia z udziałem dziecka. 5-letnia dziewczynka w ciężkim stanie

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1351197474434785283

Kolejne regiony kraju i kolejne ostrzeżenia. IMGW alarmuje także o obfitych opadach śniegu – nawet do 12 cm w Bielsku-Białej oraz powiatach: bielskim, cieszyńskim i żywieckim. Alert obejmuje także granice województwa śląskiego.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1351245544711213060

Uważajcie na siebie dzisiejszego wieczora, nocy a także jutrzejszego poranka. Warto na drogach zdjąć nogę z gazu i zachować wzmożoną czujność.

ZOBACZ TAKŻE: Znamienne słowa Grzegorza Schetyny o Tusku. Internauci kpią z Platformy Obywatelskiej

źródło: RMF FM, IMGW