Rosjanie zabili sportowca

Wczoraj późnym wieczorem, kiedy już większość z nas spała, w internecie pojawiła się przykra informacja o śmierci cenionego dziennikarza Telewizji Polskiej. Prowadził między innymi Wiadomości TVP, a ostatnio współpracował z TVP3 Gdańsk.

Piotr Świąc nie żyje. Tragiczny wypadek samochodowy na DK20

„Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie „Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.” – poinformowała swoimi oficjalnymi kanałami społecznościowymi TVP3 Gdańsk.

Kim był Piotr Świąc? To dziennikarz, związany z Telewizją Polską od lat 90. Prowadził między innymi Wiadomości TVP na antenie jedynki oraz był gospodarzem jednego z porannych pasm informacyjnych na antenie TVP Info. W ostatnich latach współpracował głównie z regionalnym kanałem TVP3 Gdańsk. Piotr Świąc prowadził takie programy, jak „Panorama”, „Forum Gospodarcze” czy „Forum Panoramy”. Miał 54 lata.

W internecie pojawiły się zdjęcia z miejsca wypadku, w którym zginął dziennikarz TVP. Prezentujemy je poniżej.

Szczegółową fotorelację a także opis zdarzenia zamieściła strona „Pomorskie998” na Facebooku. „wypadek czołowy dwóch pojazdów osobowych, dwie osoby poszkodowane. Po dojeździe na miejsce ZRM stwierdził brak czynności życiowych u obydwu kierujących pojazdami.” – czytamy o okolicznościach śmierci Piotra Świąca a także kierującego drugim pojazdem.

źródło: TVP3 Gdańsk, o2.pl

  1. Ceny za gaz drastycznie w górę? „Ceny mogą wystartować jak odrzutowiec”
  2. Ełk: straż miejska przekroczyła swoje uprawnienia? Mężczyzna nie miał maseczki [WIDEO]
  3. Uwielbiane produkty znikają z Lidla i Biedronki. Powód? Salmonella. GIS przekazał informacje

Zobacz również: