Źródło: PAP / Radek Pietruszka

Wszystkie telewizje a także największe portale internetowe transmitowały dzisiaj na żywo przemowę Jarosława Kaczyńskiego, którą prezes Prawa i Sprawiedliwości a zarazem wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego wygłosił w Świnoujściu. Odtrąbiono olbrzymi sukces rządu PiS i kontynuację dziedzictwa śp. Lecha Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński o niewątpliwym sukcesie Prawa i Sprawiedliwości

Dzisiaj w Świnoujściu Jarosław Kaczyński poinformował o wdrożeniu w życie planu budowy tunelu, łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu, które rozdziela rzeka Świna, będąca również częścią toru wodnego do portu w Szczecinie.

„Przed laty mój śp. brat powiedział, że silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu. To ważne słowa. Ważne słowa, którymi kierował się on i którymi my się kierujemy, prowadząc politykę wobec tego regionu” – ogłosił Jarosław Kaczyński sukces, jakim jest rozpoczęcie budowy wspomnianego tunelu.

„Powstanie tunelu to chwila ważna, bo Pomorze Zachodnie, a co za tym idzie Rzeczpospolita Polska będzie połączona. Będzie już pod każdym względem jednym państwem. Jedną ziemią. Jedną naszą wspólną ojczyzną.” – mówił Jarosław Kaczyński.

Przemówienie lidera Prawa i Sprawiedliwości miało typowo patriotyczny charakter. „Warto być Polakiem i warto, żeby Polska trwała. Dziś taki malutki, ale niesłychanie ważny element tego trwania budujemy.” – przyznał w pewnym momencie Jarosław Kaczyński.

Wypowiedź Kaczyńskiego

Całą wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego możecie zobaczyć na poniższym nagraniu.

źródło: Twitter, TVP Info

  1. Ełk: straż miejska przekroczyła swoje uprawnienia? Mężczyzna nie miał maseczki [WIDEO]
  2. Uwielbiane produkty znikają z Lidla i Biedronki. Powód? Salmonella. GIS przekazał informacje
  3. Podwyżka prądu? Poseł PiS nie widzi problemu. „Polacy zarabiają coraz więcej”