wojna na Ukrainie

Wygląda na to, że póki co nie ma mowy o deeskalacji konfliktu na linii Rosja – Unia. Zwłaszcza po tym, co odnośnie krajów na wschód od Polski przekazała dzisiaj Unia Europejska.

Unia Europejska podejmie działania w sprawie Ukrainy?

Wygląda na to, że Unia Europejska póki co, i to całkiem dosłownie, w kwestii Ukrainy postanowiła schować głowę w piasek. O zdecydowaną reakcję europejskiej wspólnoty apelowała chociażby część polskich czy czeskich polityków. Póki co, na nic zdały się te apele. I to mimo tego, że przy granicy z Ukrainą ma stacjonować już blisko 150 tysięcy rosyjskich żołnierzy.

„Mimo tego, że przy granicy Ukrainą jest 150 tysięcy rosyjskich żołnierzy, władze unijne nie przygotowują nowych sankcji przeciwko Rosji. Poinformował o tym w Brukseli Josep Borrell, wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych.” – czytamy na łamach Interii.

Trzeba przyznać, że to dość zaskakująca, choć i przez niektórych spodziewana reakcja Unii Europejskiej. Jeszcze do dzisiaj, część polskich polityków łudziła się, że Unia Europejska nałoży na Rosję kolejne sankcje, ale tak się nie stało. Zamiast tego, Josep Borrell wygłosił tylko krótkie stanowisko, które przedstawiamy poniżej.

„Ryzyko dalszej eskalacji jest ewidentne. Musimy pochwalić Ukrainę za jej powściągliwą reakcję i wzywamy Rosję do deeskalacji.” – przyznał Borrell podczas wideokonferencji unijnych ministrów spraw zagranicznych. Jednocześnie Borrell w rozmowie z mediami przyznał, że wszyscy ministrowie byli zgodni co do poparcia suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Nie postanowiono jednak pójść o kolejny krok dalej i nie nałożono na Rosję kolejnych sankcji.

Nie są jednak one wykluczone. „Obecnie nie ma żadnego ruchu w kwestii nowych sankcji przeciwko Rosji. Może to się zmienić.” – zaznaczył w rozmowie z mediami Josep Borrell.

źródło: Interia, PAP

  1. Drastyczny film opublikowany ku przestrodze rodziców. Chłopiec podczas zabawy został wciągnięty przez bieżnię [WIDEO]
  2. Szokujące zdjęcia ze Smoleńska. Publikują je dopiero po 11 latach
  3. Tak mieszka Hanna Lis. Gwiazda pokazała swoje luksusowe gniazdko

Zobacz również: