źródło: isokolka.eu

Program 500 plus towarzyszy nam już od przeszło 5 lat. W tym czasie nastąpiła tylko jedna zmiana w 2019 roku. Teraz Mateusz Morawiecki zapowiada kolejną. Z medialnych doniesień wynika, że modyfikacja sztandarowego programu PiS ma się wiązać z podwyżką. Premier podał już konkretną datę, kiedy poda szczegóły co do zmian „Rodziny 500 plus”.

Przypomnijmy, że program obejmujący wsparcie polskich rodzin kwotą 500 złotych miesięcznie wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku. W 2019 natomiast nastąpiła zmiana wedle, której Polacy mogli dostać wypłatę zapomogi już na każde dziecko.

Kiedy szczegóły dot. 500 plus?

Jak mówi sam premier Morawiecki w ramach programu „Rodzina 500 plus” do Polaków popłynęło ponad 140 mld zł. Dodatkowo podkreśla on, iż wszelkie zmiany związane z 500 plus związane są z tak ostatnio głośnym Polskim Nowym Ładem.

Do informacji publicznej podał także wiadomość o dacie podanie szczegółów związanych z Nowym Ładem, a w tym także z 500 plus. Szef obecnego rządu ma je przedstawić w sobotę 15 maja.

Mateusz Morawiecki zapowiada zmiany w 500 plus

Premier Morawiecki dosłownie klina godzin zamieścił w mediach społecznościowych znaczący wpis. Wskazuje on w nim, że w ramach trwającej polskiej prezydencji w ramach Grupy Wyszehradzkiej Polska przystępuje do kolejnych inicjatyw. Mają one mieć na celu jeszcze bardziej wzmocnić rolę rodziny w życiu społecznym.

Jesteśmy dumni z naszej polityki promocji rodzin, w których dzieci mogą być wychowywane w bezpieczeństwie i miłości, gdzie w spokoju mogą rozwijać swoje talenty. To element wielkiego planu budowy polskiego, solidarnego państwa dobrobytu – czytamy fragment wpisu.

Będzie podwyżka w świadczeniu?

Zdaniem wielu ekspertów 500 plus powinno się poddać rewaloryzacji. Zdaniem Portalu Samorządowego zapomoga państwa w ramach programu powinna nawet 567 lub 615 zł. – w zależności od przyjętej metody waloryzacji. Eksperci wskazują, że powodem tego jest fakt, iż teraz 500 plus jest mniej warte niż to było na początku startowania programu.

Medialnych doniesień wynika natomiast, iż rząd planuje podnieść świadczenie do 700 złotych. Tu z kolei zdania są podzielone. Zdaniem ministra finansów Tadeusza Kościńskiego podwyżka świadczenia nie zrujnuje budżetu. Jednak nie oznacza to, że na niego nie wpłynie [CZYTAJ WIĘCEJ].

źródło: RMF24, Polsat News

NIE PRZEGAP TEŻ:

  1. Nowy podatek stał się faktem. Wejdzie w życie od 1 lipca
  2. Wojciech Cejrowski bez ogródek o Morawieckim i jego rządom: kawa na ławę
  3. Rewolucja w Urzędach Pracy: koniec fikcji z bezrobotnymi? Pomysł powraca
  4. Zawieszenie wypłaty 500 plus? Lekarz Bartosz Fiałek wyszedł z apelem

Zobacz również: