Prawo i Sprawiedliwość O "Nowym Ładzie". źródło: Twitter - spot

O „Nowym Polski Ładzie” było głośno już dużo wcześniej. Władzie PiS stworzyły wokół swojego nowego planu do bańkę, przez co wielu Polaków nie tylko nie wiedziało o dalszych planach rządu, ale mało o nich słyszeli. Dziś ma się coś wyklarować, w sieci bowiem pojawił się nowy spot reklamujący nowy porządek rzeczy według polityków partii rządzącej.

Fakt, że tzw. „Polski Nowy Ład” był otoczony taką tajemnicą drażnił wielu polityków opozycji, ale i samych obywateli. Na ten temat w dość mocnych słowach wypowiedział się między innymi Wojciech Cejrowski [O TYM PISALIŚMY].

PiS startuje z „Polskim Nowym Ładem”

Przy okazji warto wspomnieć, iż w sieci pojawiają się spekulacje, iż ma to być ostatni plan zrealizowany w Polsce przez Jarosława Kaczyńskiego. Coś na kształt zmiany Polski na lepsze na odchodnym. Sytuację podsyca fakt, iż prezes jakiś czas temu przyznał, iż ma to być jedna z jego ostatnich kadencji.

[irp]

Na czym ma polegać?

Ale do rzeczy, na czym dokładnie ma polegać „nowy ład” według Prawa i Sprawiedliwości? Na ten temat możemy się m.in. dowiedzieć z ostatnio opublikowanego spotu, które screena mogliście zobaczyć powyżej. Czy wyczerpuje to temat? Nie do końca.

Informacje w kilkuminutowym filmie są mocno pobieżne i zwierają jedynie punkty składowe planu rządu. Oficjalna inauguracja programu jest zaplanowana jednak na 20 marca, może wtedy coś się rozjaśni. Wielkie odliczanie do tego wydarzenia rozpoczęło się już dziś. Dodatkowo powstała już nawet storna internetowa programu.

„Przedstawiamy Polakom rozwiązania, które pozwolą naszej ojczyźnie rozwijać się jeszcze szybciej i doganiać bogatsze kraje pod względem poziomu życia obywateli” – tłumaczył Jakub Banaszek z PiS-u.

„Polski Nowy Ład” ma na celu poruszać się w kilku obszarach. Każdy z nich jest specjalnie zatytułowany i trzeba przyznać, iż brzmią dobrze. Pytanie czy będą skuteczne. O tym jednak przekonamy się na własnej skórze już w najbliższych latach. Chociaż niektóre mogą się pewnym grupom niekoniecznie spodobać.

Jak podaje portal money.pl program ma obejmować następujące obszary: „Plan na zdrowie”, „Uczciwa praca – godna płaca”, „Dekada rozwoju”, „Rodzina i dom w centrum życia”, „Polska – nasza ziemia”, „Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek”, „Dobry klimat dla firm”, „Czysta energia, czyste powietrze”, „CyberPoland 2025” oraz „Złota jesień życia”.

„Przygotowaliśmy kompleksowy program, który pozwoli Polsce rozwijać się jeszcze szybciej, a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy; to nasz plan powrotu do normalności” – mówią w spocie Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

[irp]

[irp]

Zobacz również: