Wojciech Cejrowski bez ogródek – to określenie pasuje jak ulał do dziennikarza. Tym razem wypowiedział się na temat Mateusza Morawieckiego. A w zasadzie „oberwało się” całemu rządowi.

Wojciech Cejrowski poruszył temat kilka tygodni temu przedstawionego przez premiera Morawieckiego planu rządu pod hasłem „nowy polski ład”.  Mowa w nim przede wszystkim o planach inwestycyjnych polskiego rządu po pandemii.

„Odpowiedzialna polityka polega na tym, by planować, nie w perspektywie lat, ale dekad. Dlatego mój rząd, w ramach nowego polskiego ładu, czyli wielkiego planu inwestycyjnego po epidemii, który przygotowujemy, zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych. Nie wolno nam przegapić tego kluczowego momentu odbudowy” – czytaliśmy w facebookowym wpisie szefa rządu.

Wojciech Cejrowski bardzo sceptycznie podchodzi do słów premiera Morawieckiego. Co bardzo obszernie tłumaczył w ostatnim wywiadzie na antenie Radia WNET w ramach cyklu „Studio Dziki Zachód”.

ZOBACZ!  Niepokojące prognozy Adama Niedzielskiego. Tyle zakażeń dziennie będziemy mieć w Polsce?

Wojciech Cejrowski: „Kawa na ławę!”

„Nowy polski ład – samo to hasło już jest przerażające”. Wojciech Cejrowski wspomina tu o jednoznacznym skojarzeniu jakie mu się nasuwa – Masonerii. Tłumaczy, że to właśnie Masoneria przede wszystkim chce „nowego ładu” na świecie.

„Pod jednym butem, na całej kuli ziemskiej” – tłumaczy. „Teraz kiedy rząd chce wprowadzić w Polsce «nowy polski ład»… to mnie zmroziło, że polska chce realizować masońskie hasło. Kto ich podpuścił i kto im to podpowiedział?”

„Przecież on (red. premier Morawiecki) pracuje na naszych usługach i wszystko powinno być jawne i na talerzu – zawsze. To jest nowy porządek rzeczy w Polsce zaakceptowany przez PiS. Czemu to jest tajne?” – tłumaczy.

Redaktor prowadzący zapytał o „złych ludzi” (red. obywateli) – tych, którzy bez wczytania się, już na wstępie skrytykują nowy plan na podstawie zdawkowych informacji.

„Dlaczego nie pozwalamy «złym obywatelom», żeby studiowali krytycznie, a nawet złośliwie nowe pomysły rządu, które mają ich dotyczyć. Pan premier Morawiecki nie zarządza wyłącznie swoimi przyjaciółmi, ma też na terenie Polski potężne kloce wrogów. (…) On nadal ma obowiązek – za nasze podatki, wspólnie płacone – zarządzać również tymi”. – wyliczał Cejrowski.

„Dlaczego w związku z tym ukrywa ruchy, które próbuje wykonać. Mnie to się nie podoba. Kawa na ławę!”.

ZOBACZ!  Kompromitacja polskiego wojska. Wyciekły pilnie strzeżone dane. Obce służby zacierają ręce

Całość wywiadu możesz posłuchać poniżej:

Zobacz również: