Wojciech Cejrowski bez ogródek – to określenie pasuje jak ulał do dziennikarza. Tym razem wypowiedział się na temat Mateusza Morawieckiego. A w zasadzie „oberwało się” całemu rządowi.

Wojciech Cejrowski poruszył temat kilka tygodni temu przedstawionego przez premiera Morawieckiego planu rządu pod hasłem „nowy polski ład”.  Mowa w nim przede wszystkim o planach inwestycyjnych polskiego rządu po pandemii.

„Odpowiedzialna polityka polega na tym, by planować, nie w perspektywie lat, ale dekad. Dlatego mój rząd, w ramach nowego polskiego ładu, czyli wielkiego planu inwestycyjnego po epidemii, który przygotowujemy, zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych. Nie wolno nam przegapić tego kluczowego momentu odbudowy” – czytaliśmy w facebookowym wpisie szefa rządu.

Wojciech Cejrowski bardzo sceptycznie podchodzi do słów premiera Morawieckiego. Co bardzo obszernie tłumaczył w ostatnim wywiadzie na antenie Radia WNET w ramach cyklu „Studio Dziki Zachód”.

[irp]

Wojciech Cejrowski: „Kawa na ławę!”

„Nowy polski ład – samo to hasło już jest przerażające”. Wojciech Cejrowski wspomina tu o jednoznacznym skojarzeniu jakie mu się nasuwa – Masonerii. Tłumaczy, że to właśnie Masoneria przede wszystkim chce „nowego ładu” na świecie.

„Pod jednym butem, na całej kuli ziemskiej” – tłumaczy. „Teraz kiedy rząd chce wprowadzić w Polsce «nowy polski ład»… to mnie zmroziło, że polska chce realizować masońskie hasło. Kto ich podpuścił i kto im to podpowiedział?”

„Przecież on (red. premier Morawiecki) pracuje na naszych usługach i wszystko powinno być jawne i na talerzu – zawsze. To jest nowy porządek rzeczy w Polsce zaakceptowany przez PiS. Czemu to jest tajne?” – tłumaczy.

Redaktor prowadzący zapytał o „złych ludzi” (red. obywateli) – tych, którzy bez wczytania się, już na wstępie skrytykują nowy plan na podstawie zdawkowych informacji.

„Dlaczego nie pozwalamy «złym obywatelom», żeby studiowali krytycznie, a nawet złośliwie nowe pomysły rządu, które mają ich dotyczyć. Pan premier Morawiecki nie zarządza wyłącznie swoimi przyjaciółmi, ma też na terenie Polski potężne kloce wrogów. (…) On nadal ma obowiązek – za nasze podatki, wspólnie płacone – zarządzać również tymi”. – wyliczał Cejrowski.

„Dlaczego w związku z tym ukrywa ruchy, które próbuje wykonać. Mnie to się nie podoba. Kawa na ławę!”.

[irp]

Całość wywiadu możesz posłuchać poniżej:

Zobacz również: