Czasowe wstrzymanie wypłat świadczenia 500 plus to dobry pomysł?

Tematem świadczenie 500 plus żyją Polacy od samego początku jego istnienia. Było wiele zawirowań w związku z tym, komu ma być wypłacane. Sytuacja jednak nieco się ustabilizowała. Tymczasem jeden z polskich lekarzy Bartosz Fiałek apeluje o wstrzymanie świadczenia. Co więcej sam deklaruje, iż chętnie odda swoje 500 złotych. Skąd tak śmiałe tezy?

Bartosz Fiałek śpieszy z odpowiedzią: „zamiast wypłat 500+, przekażmy pieniądze z tego świadczenia na fundusz wsparcia polskich przedsiębiorców”. Lekarz i specjalista w dziedzinie reumatologii apeluje do rządu, aby wstrzymać świadczenia. Fundusze zaoszczędzone na wypłacie sztandarowego programu PiS byłyby dużą pomocą. W mniemaniu Fiałka przede wszystkim miałyby uratować małych i średnich przedsiębiorców w czasie kolejnego lockdownu.

ZOBACZ!  Rozłam w Platformie Obywatelskiej. Czołowy polityk wymownie o Tusku

Lekarz Bartosz Fiałek o 500 plus

W rozmowie z Wirtualną Polską specjalista Fiałek kilkakrotnie podkreślał, iż on również jest beneficjentem świadczenia. A co więcej, że sam chętnie przekazałby swoje 500 złotych na rzecz ratowania polskiej gospodarki, bowiem jak sam powiedział budżet państwa „i tak jest już recesyjny”. Wspominał też w mediach społecznościowych o ogromnej tragedii gospodarczej i ekonomicznej.

„(…) pieniądze ze świadczenia 500+ powinny zostać czasowo przekazywane na fundusz wsparcia polskich przedsiębiorców, którzy cierpią z powodu COVID-19” – czytamy w poście Fiałka.

„Całą gospodarkę kraju utrzymują i tworzą w największym stopniu mali przedsiębiorcy. W momencie, kiedy państwo nie jest w stanie utrzymać ich przy życiu, wydaje mi się oczywiste, że te pieniądze muszą się znaleźć” – dodaje specjalista.

Dodajmy, że pomysły czasowego wstrzymania świadczeń 500 plus pojawiały się już wcześniej. Jednak szybko takie koncepcje gasły. Czy byłoby to dobre rozwiązanie?

ZOBACZ!  Wpadka Patryka Jakiego. Widzowie TVP zobaczyli to na żywo

Zobacz również: