Czasowe wstrzymanie wypłat świadczenia 500 plus to dobry pomysł?

Tematem świadczenie 500 plus żyją Polacy od samego początku jego istnienia. Było wiele zawirowań w związku z tym, komu ma być wypłacane. Sytuacja jednak nieco się ustabilizowała. Tymczasem jeden z polskich lekarzy Bartosz Fiałek apeluje o wstrzymanie świadczenia. Co więcej sam deklaruje, iż chętnie odda swoje 500 złotych. Skąd tak śmiałe tezy?

Bartosz Fiałek śpieszy z odpowiedzią: „zamiast wypłat 500+, przekażmy pieniądze z tego świadczenia na fundusz wsparcia polskich przedsiębiorców”. Lekarz i specjalista w dziedzinie reumatologii apeluje do rządu, aby wstrzymać świadczenia. Fundusze zaoszczędzone na wypłacie sztandarowego programu PiS byłyby dużą pomocą. W mniemaniu Fiałka przede wszystkim miałyby uratować małych i średnich przedsiębiorców w czasie kolejnego lockdownu.

[irp]

Lekarz Bartosz Fiałek o 500 plus

W rozmowie z Wirtualną Polską specjalista Fiałek kilkakrotnie podkreślał, iż on również jest beneficjentem świadczenia. A co więcej, że sam chętnie przekazałby swoje 500 złotych na rzecz ratowania polskiej gospodarki, bowiem jak sam powiedział budżet państwa „i tak jest już recesyjny”. Wspominał też w mediach społecznościowych o ogromnej tragedii gospodarczej i ekonomicznej.

„(…) pieniądze ze świadczenia 500+ powinny zostać czasowo przekazywane na fundusz wsparcia polskich przedsiębiorców, którzy cierpią z powodu COVID-19” – czytamy w poście Fiałka.

„Całą gospodarkę kraju utrzymują i tworzą w największym stopniu mali przedsiębiorcy. W momencie, kiedy państwo nie jest w stanie utrzymać ich przy życiu, wydaje mi się oczywiste, że te pieniądze muszą się znaleźć” – dodaje specjalista.

Dodajmy, że pomysły czasowego wstrzymania świadczeń 500 plus pojawiały się już wcześniej. Jednak szybko takie koncepcje gasły. Czy byłoby to dobre rozwiązanie?

[irp]

Zobacz również: