tragedia dziecko matka
Foto: policja.gov.pl

Koniec żartów – zapowiada policja i towarzyszący jej sanepid. Ruszają wzmożone kontrole w związku z nasilającą się czwartą falą pandemii koronawirusa. Funkcjonariusze nie będą mieli litości. Jeśli ktoś nie będzie stosował się do obowiązujących przepisów, będą wypisywać mandaty. Wiadomo, na co szczególnie będą zwracać uwagę.

Posypią się mandaty. Policja i sanepid zapowiadają dużą akcję

Jak czytamy w ogólnopolskich portalach internetowych, dla których wypowiadają się przedstawiciele policji, funkcjonariusze ze szczególną uwagą kontrolować będą miejsca publiczne.

„Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, np. targowiska. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych wyżej miejscach, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką.” – informuje policja, cytowana przez portal o2.pl.

Jednocześnie policja jeszcze raz przypomina, że mamy obowiązek zakładać maseczki nie tylko w przestrzeniach zamkniętych, ale też na świeżym powietrzu. Wszędzie tam, gdzie zachowanie bezpiecznego dystansu pomiędzy ludźmi z różnych przyczyn nie jest możliwe.

Za niedostosowanie się do aktualnie obowiązujących przepisów grozi surowy mandat karny. W przypadku jego nie przyjęcia, sprawa zostanie skierowana do właściwego sądu. A to może spowodować jeszcze większe koszty. Przypomnijmy, że niedawno Adam Niedzielski wyjawił także, co będzie z cmentarzami na Wszystkich Świętych.

Czwarta fala koronawirusa przybiera na sile. W ostatnich dniach niemal regularnie liczba dziennych przypadków zakażeń koronawirusem wynosi kilka tysięcy. Wydaje się jednak, że to dopiero początek i możemy spodziewać się nawet kilkunastu tysięcy zakażeń dziennie w szczycie czwartej fali pandemii koronawirusa. Wszystko, jak tłumaczy rząd, ministerstwo zdrowia, ale też sanepid i policja zależy od naszej odpowiedzialności. Przede wszystkim od tego, czy będziemy się szczepić, ale też, czy zachowamy obowiązujące normy w postaci bezpiecznego dystansu i zasłaniania nosa oraz ust.

źródło: o2.pl, media

Zobacz również: