nie żyje piosenkarz

Ogromna tragedia wstrząsnęła światem polskiego sportu. Nie żyje 22-letni piłkarz. Młody chłopak został brutalnie zamordowany przy użyciu maczety. Szczegóły zbrodni porażają.

Prawdopodobnie młody piłkarz zginął przez pomyłkę

Nie żyje Daniel Chmielewski, 22-letni piłkarz Bielawianki Bielawa. Sportowiec został brutalnie zamordowany około godziny 3:00 w nocy z soboty na niedzielę.

Wstępne ustalenia policji porażają. Piłkarz zginął od ciosu w serce. Dodajmy, że narzędziem zbrodni okazała się maczeta. 22-letni mężczyzna z Bielawy doznał na tyle poważnych obrażeń, że akcja ratunkowa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Chłopak zmarł.

Sprawcą okazał się 26-letni Bartłomiej G. Funkcjonariusze zatrzymali domniemanego sprawcę zabójstwa. Przypuszczalnie napastnik pomylił swoja ofiarę z kimś innym. Zatem piłkarz zginął przypadkowo.

„Mieszkaniec Bielawy, Bartłomiej G., był skonfliktowany z jednym z mężczyzn, który podczas rozmowy telefonicznie wypowiadał się o nim bardzo niepochlebnie. 26-latek słysząc tę rozmowę, chciał się z nim rozprawić. Wziął maczetę i poszedł szukać adwersarza. Niestety, spotkał na swojej drodze trzech młodych mężczyzn, którzy świętowali na świeżym powietrzu urodziny jednego z nich. Bartłomiej G. zadał cios maczetą w serce 22-letniemu mężczyźnie, myśląc, że to poszukiwany przeciwnik” – wyjaśnił Emil Wojtyra z prokuratury okręgowej w Świdnicy.

Śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie morderstwa. Policja zabezpieczyła monitoring. „Domniemany sprawca został zatrzymany. Obecnie trwa szeroko zakrojone śledztwo w tej sprawie” – przekazał Emil Wojtyra. Dodajmy, iż napastnik nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, po dokonaniu morderstwa oddalił się z miejsca tragedii.

Smutną wiadomość potwierdził obecny klub zamordowanego piłkarza Bielawianka Bielawa. „Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że dziś w nocy odszedł Daniel Chmielewski. Jeszcze całkiem niedawno cieszyliśmy się z każdej jego bramki, którą zdobywał w naszych barwach. Dziś niespodziewanie przyszło nam pożegnać jednego z nas. Rodzinie Daniela składamy wyrazy najgłębszego współczucia” – napisali przedstawiciele klubu w mediach społecznościowych.

źródło: Onet

Zobacz również: