Mateusz Morawiecki

Znany już jest harmonogram rządu co do szczepień obywateli pow. 18. roku życia. Premier Morawiecki przedstawił oficjalną datę, do której wszyscy mają otrzymać skierowanie na szczepienie przeciw covid-19.

Mateusz Morawiecki informację o przewidywanej dacie końca procesu rejestracji na szczepienie kolejnych roczników. Oficjalną datę przyjętą przez rząd ogłoszono dziś w poniedziałek. Morawiecki i Dworczyk udali się z wizytą do województwa dolnośląskiego. Zaś dzień zaczęli od konferencji prasowej w Punkcie Szczepień Powszechnych w Legnicy.

„Do 10 maja chcemy spowodować, żeby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie” – ogłosił podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

[irp]

Skierowanie na szczepienie otrzyma każdy do 10 maja

Szef rządu stwierdza, że chciałby, aby każdy chętny się zaszczepić mógł zrobić to do sierpnia, bądź wcześniej. To z kolei ma być zależne od ilości szczepionek, które przyjdą do Polski.

„To jest ten moment, w którym możemy powiedzieć, że chcemy przejść do kontrofensywy” – podkreślił Morawiecki.

Dla przypomnienia dodajmy, że wraz z początkiem tego tygodnia ruszyła zapisy dla 53-latków. Szef KPRM Michał Dworczyk zaś powiedział, iż już jutro we wtorek zostanie przedstawiony dalszy harmonogram szczepień dla poszczególnych roczników, które będą mogły rejestrować się na szczepienia.

Morawiecki podkreśla jednak, że faktyczna liczba szczepień zależeć będzie od chęci samych obywateli. Podał w tym miejscu przykład sytuacji w Wielkiej Brytanii, która niedawno ogłosiła, iż osiągnęła tzw. odporność zbiorową [CZYTAJ WIĘCEJ]. M.in. dzięki szczepieniom na dużą ska, co mocno podkreślał szef rządu.

„Mamy rosnącą nadzieję, że dzięki takim punktom szczepień, szczepień powszechnych, takich jak ten tutaj w Legnicy, będziemy mogli już wkrótce nie tylko przejść do kontrofensywy, ale spowodować, że pandemia naprawdę będzie coraz mniej dokuczliwa. A spadająca liczba nowych zakażeń będzie dawała nam możliwość odmrażania gospodarki” – powiedział premier.

[irp]

Mowa również o zwiększeniu liczby punktów wszczepień w Polsce

Dodajmy, że dziś ruszył też pilotaż punktów szczepień powszechnych. W związku z tym utworzono 16 nowych placówek, po jednym na każde województwo. Dworczyk podkreślił, że wszystkich takich punktów ma powstać w całej Polsce ponad 600.

„A więc do 6700 punktów szczepień populacyjnych, które już od kilku miesięcy w Polsce działają, dołączy ponad 600 punktów szczepień powszechnych” – wyliczał Dworczyk.

źródło: wp.pl

[irp]

Zobacz również: