Nieoficjalne informacje dot. nadchodzącej konferencji.

Według ustaleń dziennikarzy Wirtualnej Polski mamy już pierwsze – jeszcze nieoficjalne – informacje dotyczące decyzji, które rząd ma niebawem ogłosić. Premier Morawiecki oraz minister zdrowia Niedzielski mają ogłosić dodatkowe luzowanie obostrzeń – poza podanym końcem kwietnia grafikiem.

Przypomnijmy, że do tej pory faktycznie plan rządu na luzowanie obostrzeń wiódł zgodnie z założeniami. Podczas konferencji prasowej z 28 kwietnia poinformowano m.in. o częściowym otwarciu hoteli, uruchomieniem galerii handlowych, a także przywróceniu nauki stacjonarnej i hybrydowej.

Najbliższe zmiany mają czekać nas z kolei 15 maja. Przede wszystkim mają zostać otwarte lokale gastronomiczne na świeżym powietrzu. Planowano również otworzyć kina i teatry z ograniczeniem obłożenia do 50%. Ważną informacją jest również fakt, iż wraz z 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

[irp]

Luzowanie obostrzeń: czekają nas kolejne zmiany?

Już od 21 (piątek) rząd planuje otwarcie sektora kultury. Dodajmy, że ten sektor – z zastrzeżeniem połowy widowni – miał się otworzyć już 15 kwietnia. Kina i teatry otworzą się wówczas w pełni. Wraz z tym dniem w kinach ma pojawić się dużo premier filmowych. Mowa również o otwarciu parków rozrywki.

Podczas nadchodzącej konferencji mamy się również dowiedzieć co dalej z ograniczeniami na imprezach okolicznościowych. Przypomnijmy, ze wydarzenia typu przyjęcia komunijne czy wesela wstrzymano jeszcze w ubiegłym roku.

Co ze szczepionkami?

Równie ważnym aspektem jest fakt, że wszystkie wspominane obostrzenia związane ograniczeniem zgromadzeń nie dotyczą osób które przyjęły obie dawki szczepionki (lub jedną firmy Johnson & Johnson). W skrócie oznacza to, że potencjalnie na uroczystościach czy spotkaniach będzie mogło przebywać więcej osób niż jest to zalecane.

źródło: WP.pl

[irp]

Zobacz również: