Prezydent Andrzej Duda

Prezydent wystosował list do założyciela Radia Maryja. Prawdopodobnie to, co napisał Andrzej Duda nie spodoba się każdemu. W przeciwieństwie do ojca Tadeusza Rydzyka, którego słowa głowy państwa z pewnością ucieszą.

Andrzej Duda w ciepłych słowach o Ojcu Dyrektorze

Tadeusz Rydzyk obchodzi w tym roku 50-lecie złożenia wieczystych ślubów zakonnych i święceń kapłańskich. Z tej okazji Andrzej Duda wystosował do założyciela Radia Maryja specjalne pismo. List głowy państwa został odczytany przez szefową Kancelarii Prezydenta RP na uroczystej Mszy Świętej.

Trzeba przyznać, że Andrzej Duda napisał niemalże hymn pochwalny na temat ojca Rydzyka. Głowa państwa zwróciła uwagę na to, iż redemptorysta wniósł olbrzymi wkład w życie Polski i Polaków. „Trudno wyobrazić sobie polską rzeczywistość duchową i społeczną bez ogromnego wkładu wniesionego w ostatnich dziesięcioleciach przez Ojca Dyrektora” – pisze prezydent.

Andrzej Duda wspomniał również o działalności ojca Tadeusza w Radiu Maryja, które niebawem będzie obchodziło 30-lecie działalności. „Szczególna rola tej rozgłośni polega na tym, że pozwoliła ona w pełni wybrzmieć głosowi milionów Polaków wiernych tradycyjnym wartościom, a jednocześnie połączyła w kręgu modlitwy i otoczyła troską osoby samotne, często marginalizowane” – zaznaczył prezydent RP.

Głowa państwa podreśliła, iż Tadeusz Rydzyk to charyzmatyczna postać, niemalże wizjoner. Jednocześnie Andrzej Duda zwrócił uwagę na ogromną pracę jaką wykonał i wykonuje redemptorysta. „Tyle dokonań może być efektem wizjonerskiej aktywności jednego człowieka”, „Chociaż wszystkie te dzieła stworzone zostały staraniem wielu osób i środowisk, to nie powstałyby one, gdyby nie inspirujące idee, wytężona praca organizacyjna i osobisty charyzmat Ojca Dyrektora, łączący ludzkie wysiłki” – pisze prezydent.

Andrzej Duda równie ciepłymi słowami zakończył swój wywód skierowany do założyciela Radia Maryja. „Jestem przekonany, że dzięki niewyczerpanej energii Ojca Dyrektora wielkie toruńskie dzieło będzie się nadal rozwijać. Proszę przyjąć moje serdeczne pozdrowienia” – podsumował polityk.

Źródło: Wirtualna Polska

  1. Żona Christiana Eriksena wbiegła na boisko. Drużynowi koledzy zareagowali
  2. Miał tylko przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Teraz grozi mu więzienie
  3. Na przedmieściach Rzymu zginęły 3 osoby. Trwa akcja służb

Zobacz również: