źródło: Facebook/Pigułka Świata

Ogromny szok już na początku rozgrywek tegorocznego Euro. Podczas meczu Dania-Finlandia, jeden z piłkarzy drużyny Duńczyków stracił przytomność. Christian Eriksen został przewieziony do szpitala, jego stan jest już stabilny. Podczas meczu jednak nie brakowało emocji. Partnerka Eriksena wybiegła na murawę. Koledzy z drużyny nie zostawali zrozpaczonej kobiety.

„Mecz w cieniu tragedii” – pisał chociażby dziennikarz Wirtualnej Polski. I faktycznie, zasłabnięcie Eriksena w czasie meczu wywołało ogrom emocji. Zarówno na murawie, jak i na trybunach. Ta sytuacja zjednoczyła nawet kibiców przeciwnych drużyn – wszyscy wykrzykiwali imię i nazwisko piłkarza.

Christian Eriksen upadł w trakcie meczu

Christian Eriksen nagle, w czasie meczu upadł. Nie było z nim żadnego kontaktu. Ratownicy udzielili mu pierwszej pomocy. Cała reprezentacja Danii była zszokowana tą sytuacją – cała drużyna płakała i modliła się za zdrowie kolei z drużyny.

Obecnie znamy już diagnozę lekarzy. Okazało się, że Erksen przeszedł zawał serca. Jego stan jest już stabilny – o czym również poinformowała EUFA. Obecnie przechodzi on liczne badania. Nawet miał już rozmawiać ze swoimi kolegami z drużyny.

Mecz został wznowiony i – co ciekawe – sam Christian poprosił drużynę o to, aby wyszli kontynuować spotkanie.

Na murawę wbiegła partnerka piłkarza

Christian Eriksen upadł na murawę już w połowie meczu. Natychmiast podbiegli do niego ratownicy medyczni, którzy udzielili pierwszej pomocy. Wówczas też na murawę wbiegła Sabrina Kvist Jensen, partnerka napastnika. Kobieta natychmiast zaczęła płakać.

W tym samym czasie podbiegł do niej bramkarz Kasper Schmeichel oraz kapitan Simon Kjaer. Obaj pocieszali kobietę, której mąż właśnie walczył o życie.

Para co prawda nie ma ślubu, ale tworzą parę już od lat. Co więcej mają dwójkę dzieci.

źródło: fb/pigłuka świata, sportowefakty.wp.pl

  1. Córeczka Lewandowskiego przerwała wywiad. Dziewczynka rozczuliła wszystkich w studiu
  2. Optymistyczny scenariusz Zbigniewa Bońka na Euro 2021. Mówi o jednym celu reprezentacji

Zobacz również: