źródło: YouTube/Łączy Nas Piłka

Zbigniew Boniek zabrał głos w kwestii występu polskiej reprezentacji na Euro 2021. Prezes PZPN wyjaśnia, że Polacy mają jeden cel, a to, co dalej, to już zależy od wielu czynników. Wszystko tłumaczył na wczorajszej konferencji.

Polacy jeszcze kilka dni pozostają w Opalenicy. 8 czerwca biało-czerwoni rozegrają mecz w Poznaniu z Islandią. 9 czerwca natomiast reprezentacja będzie już w Sopocie, gdzie będzie mieć swoją bazę podczas turnieju. Przypomnijmy, że wtorkowy mecz towarzyski z Rosją we Wrocławiu zakończył się wynikiem 1:1.

Polacy w fazie grupowe zagrają po raz pierwszy 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. 5 dni później zagrają w Sewilli, a ich rywalem będzie Hiszpania. 23 czerwcu a natomiast ponownie zmierzą  ze Szwecją – ponownie w Rosji.

Zbigniew Boniek o celach na Euro 2021

Zbigniew Boniek dość optymistycznie podchodzi do tegorocznych mistrzostw. Co z kolei nie uszło uwadze mediów. Jestem zbudowany atmosferą na zgrupowaniu i pozytywnym nastawieniem. Oglądałem dzisiejszy trening i bardzo mi się to podobało. Wszystko – dyscyplina, intensywność, piękne bramki – mówił.

Zbigniew Boniek zapytany o swoją „jedenastkę” na mecz ze Słowacją odmówił odpowiedzi. Podkreślił, że ta decyzja lezy po stronie Paulo Sous’a i reszty sztabu. (…) każdy ma przemyślenia. Ja też, lecz nie będziemy o tym publicznie mówić. Jestem przekonany, że kto wyjdzie, będzie dobrze grał – stwierdził.

Na Euro wszyscy marzą o tym, żeby wyjść z grupy, a potem zajść jak najdalej w fazie pucharowej. Uważam, że 14-15 drużyn może wygrać tę imprezę, może nawet więcej. Nasz plan minimum to wyjście z grupy. Natomiast – co dalej, to zobaczymy. Wszystko jest możliwe. To zależy, na kogo wpadniemy i od wielu innych czynników – przyznaje Zbigniew Boniek.

źródło: RadioZet.pl

  1. Euro 2021: kto zagra o mistrzostwo? Paulo Sousa podaje nazwiska
  2. Córeczka Lewandowskiego przerwała wywiad. Dziewczynka rozczuliła wszystkich w studiu
  3. W sieci zawrzało po poście Krychowiaka i Szczęsnego. Mowa o Lewym, który ostatecznie nie zagra w meczu z Anglią

Zobacz również: