Jarosław Kaczyński

Dzisiejsza „Rzeczpospolita” dotarła do ciekawych informacji. Czy rząd Prawa i Sprawiedliwości czeka poważna rekonstrukcja? Chodzi między innymi o Jarosława Kaczyńskiego, ale nie tylko.

Czeka nas przebudowa rządu? Kto straci resort?

Publikacji popularnej „Rzepy” przyjrzał się portal Onet. Co ciekawe okazuje się, że to porażka w wyborach na prezydenta Rzeszowa może być jednym z powodów turbulencji w obozie władzy, ale też ogłoszone porozumienie programowe z Pawłem Kukizem. Do ciekawych wniosków i informacji w tych, ale nie tylko w tych sprawach dotarła rzeczona przez nas „Rzeczpospolita”.

„PiS chce mimo wszystko uciec do przodu. We wtorek parlamentarzyści partii rządzącej spotkają się na wyjazdowym posiedzeniu, na którym niemal na pewno pojawi się kwestia wyborów w Rzeszowie. Ale nie to jest najważniejsze. Być może tuż po lipcowym kongresie (planowany na 3 lipca) w rządzie dojdzie do zmian.” – informuje Onet, powołując się na najświeższe informacje płynące ze stron „Rzeczpospolitej”.

Co ciekawe, o takich zmianach wspominał już sam Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przyznał kilkukrotnie w ostatnim czasie, że jego pozycja w rządzie ma wyłącznie charakter tymczasowy. Coraz więcej wskazuje więc na to, ze wkrótce Jarosław Kaczyński może pożegnać się z teką wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Mało tego, „Rzeczpospolita” donosi także, że coraz bardziej realny jest także scenariusz, w którym do rządu wraca Jadwiga Emilewicz. Ciężko jednak o informacje w tej sprawie, bowiem PiS zarzucił na wszystko kotarę tajemnicy. „Chcemy zachować efekt politycznego zaskoczenia.” – przekazał „Rzepie” jeden z informatorów z szeregów Zjednoczonej Prawicy.

O ostatecznych ruchach i kształcie rządu, a nawet o kształcie całej Zjednoczonej Prawicy może zadecydować i na pewno zadecyduje wtorkowe głosowanie nad wyborem Rzecznika Praw Obywatelskich. Niewykluczone, że PiS zarządzi dyscyplinę partyjną, a dobrze wiemy, że i Prawo i Sprawiedliwość i Porozumienie Jarosława Gowina wystawiło odrębnych kandydatów. Są to Lidia Staroń ze strony Prawa i Sprawiedliwości oraz prof. Maciej Wiącek, wystawiony przez Porozumienie.

źródło: Onet, Rzeczpospolita

  1. Stacja benzynowa stanęła w płomieniach. Ponad 20 osób zostało rannych
  2. Matka oskarżona o zabójstwo dwumiesięcznej córki. To, co z nią robiła, przekracza ludzkie pojęcie
  3. Zaszczepiłeś się? Eksperci alarmują. Tego lepiej nie rób

Zobacz również: