pożar
źródło: Instagram

Wszystkie europejskie media rozpisały się o ogromnym pożarze w Rosji w Nowosybirsk. Stancja benzynowa niemal w sekundę stanęła w płomieniach po wybuchu. Kilkudziesięciu strażaków walczyło z żywiołem, ponad 20 osób jednak  zostało rannych.

Z medialnych informacji wynika, że pożar ogień pojawił się na stacji benzynowej przy autostradzie Gusinobrodskoje. Ustalono już przyczyny pożaru. W wyniku eksplozji zbiorników z gazem, ogniem zajęło się ponad 1200 metrów kwadratowych. Ponadto służby zamknęły ruch w całej okolicy.

Pożar stacji benzynowej: ogromne straty

Z gaszenie pożaru zaangażowano aż 70 osób oraz 20 jednostek strażackich. Co prawda ogień udało się opanować, jednak w międzyczasie spłonął jeden samochód i ciężarówka. Co więcej rannych zostało 21 jeden osób – w tym 9-letnie dziecko. Część z nich jest w stanie ciężkim, inni mają jedynie umiarkowane obrażenia.

Ministerstwo Spraw Nadzwyczajnych zabrało głos w tej sprawie. Podkreślano, że nie ma ofiar śmiertelnych. Dodano także, że szczęśliwie ogień nie rozprzestrzenił się na budynki obok stacji. PŚledztwo w sprawie wybuchu na stacji w Nowosybirsk już trwa.

W sieci pojawił się ogrom nagrań z miejsca pożaru.

źródło: RMF24.pl

  1. Matka oskarżona o zabójstwo dwumiesięcznej córki. To, co z nią robiła, przekracza ludzkie pojęcie
  2. Na przedmieściach Rzymu zginęły 3 osoby. Trwa akcja służb

Zobacz również: