Ryszard Terlecki
fot. Radek Pietruszka, PAP

Gazeta „Fakt” ustaliła, że wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Ryszard Terlecki z Prawa i Sprawiedliwości trafił do szpitala. Konieczna była operacja. Tabloid dotarł do nieoficjalnych szczegółów.

Wicemarszałek Ryszard Terlecki trafił do szpitala

Choć o całej sprawie na razie dość cicho i nie potwierdza jej oficjalnie nikt z otoczenia Terleckiego ani też Prawa i Sprawiedliwości, to dziennikarze „Faktu” ustalili, że Ryszard Terlecki trafił do szpitala. Jest już po operacji. Przy stole operacyjnym miał dowodzić znany lekarz.

Ryszard Terlecki miał trafić do Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie wskutek ataku woreczka żółciowego. „Polityk Prawa i Sprawiedliwości przeszedł operację, która ze względu na wiek mogła być poważna.” – piszą dziennikarze Wirtualnej Polski, cytując doniesienia „Faktu”.

Według nieoficjalnych ustaleń, Ryszarda Terleckiego miał operować znany specjalista, prof. Andrzej Matyja. Pełni on funkcję prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej. Sam prof. Matyja w rozmowie z „Faktem” nie potwierdził ani też nie zaprzeczył tym rewelacjom.

Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości miał odczuwać już bóle od kilku dni, ale w sobotę sytuacja stała się naprawdę poważna. Stąd decyzja o przyjęciu do szpitala i szybkiej operacji. Na ten moment nie wiadomo, w jakim stanie znajduje się Ryszard Terlecki.

źródło: Fakt, Wirtualna Polska

Zobacz również: