kadr z anteny TVP Info po meczu Polska - Słowacja

Nie tak to miało wyglądać. Liczyliśmy na mocne rozpoczęcie Euro 2020 od zwycięstwa ze Słowacją, a tymczasem po kiepskim meczu przegraliśmy 1:2 i wobec remisu Hiszpanów ze Szwedami nasze szanse na awans z grupy – przy spojrzeniu na dyspozycję biało-czerwonych – zmalały niemal do zera. Bezlitośni wobec kadry Paulo Sousy są eksperci. Posypało się wiele przykrych, ale też wydaje się, że zasłużonych słów. Gdzie popełniono błędy i kto jest winny takiej dyspozycji reprezentacji Polski?

Eksperci nie pozostawili suchej nitki na reprezentacji Polski i Paulo Sousie

Wczoraj na antenie TVP Info, porażkę Polski ze Słowacją skomentowali Jacek Gmoch i Jan Tomaszewski. Jednak to był wyłącznie początek cierpkich słów pod adresem Paulo Sousy i jego kadry. Ostro było też w Internecie, gdzie najlepsi eksperci w Polsce próbowali znaleźć przyczyny porażki reprezentacji Polski.

„Zawodników podczas tego spotkania mieliśmy lepszych. (…) Skoro trener Sousa szósty mecz gra innym składem, to nie można mówić o automatyźmie. Nie można mówić o powtarzalności. Po prostu dzisiaj był jeden wielki przypadek.” – komentował ostro Jan Tomaszewski.

„W pierwszej połowie zupełnie nie podjęliśmy walki, którą powinniśmy podjąć. (…) Granie tylko Jóźwiakiem jeśli chodzi tylko o prawe wahadło, to nie było wystarczające. (…)” – analizuje przyczyny porażki Jacek Gmoch.

Żelisław Żyżyński, do niedawna dziennikarz Canal+ zastanawia się, jak reprezentanci Polski, występujący w jednych z najlepszych europejskich klubów mogą popełniać tak proste błędy w defensywie.

„W pierwszej połowie zupełnie nie podjęliśmy walki, którą powinniśmy podjąć. (…) Granie tylko Jóźwiakiem jeśli chodzi tylko o prawe wahadło, to nie było wystarczające. (…)” – analizuje przyczyny porażki Jacek Gmoch.

Marcin Gazda z Eleven odniósł się do pojawiających się w sieci komentarzy, że Jerzy Brzęczek poprowadziłby kadrę do Euro 2020 lepiej, niż Paulo Sousa, który przecież był zatrudniany jako ten, kto ma dać kadrze zwycięstwa w meczach z silniejszymi rywalami, a potknął się, z całym szacunkiem dla Słowacji, na najsłabszym z nich.

Sporo dzieje się na Twitterze

Twitter rozszalał się po meczu Polska – Słowacja, gdzie niemal wszyscy znani eksperci piłkarscy w kraju zamieszczają swoje opinie. Ciężko w nich znaleźć nie tylko pozytywne słowa pod adresem reprezentacji Polski, czemu nie można się dziwić, ale większość ekspertów nie spogląda z optymizmem na nadchodzące mecze z Hiszpanią i Szwecją.

Tak z kolei po meczu Polska – Słowacja wyglądał komentator TVP Sport, Mateusz Borek. Zdjęcie, jak napisał jeden z użytkowników Twittera wyraża więcej, niż tysiąc słów…

Na ostrą opinię, a de facto przedstawienie twardych faktów zdecydował się dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

„Nie rozumiem decyzji o zatrudnieniu Sousy tak krótko przed ME. Jego pomysły wprowadzają wiele zamieszania. Stracone bramki to kopia ostatnich meczów towarzyskich i el.MŚ. Słowacki trener przechytrzył naszego taktycznie.” – wyjawił z kolei Krzysztof Warzycha, w rozmowie z Wojciechem Pielą z portalu weszlo.com.

„Tak się kończą eksperymenty. W żadnym momencie nie wyszliśmy z placu budowy o czym świadczą wybory personalne (nieoczekiwany bohater Linetty) i wiecznie te same błędy jednej z najmniej szczelnych polskich defensyw XXI wieku.” – komentuje na Twitterze Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl.

Mateusz Rokuszewski z weszlo.com poszedł o krok dalej i wskazał winnych słabego występu reprezentacji Polski ze Słowacją.

Internauci i eksperci biorą też w obronę Wojciecha Szczęsnego. Poniższe zrzuty ekranu wyjaśniają wiele.

Suchej nitki na decyzjach PZPN-u i Zbigniewa Bońka nie zostawia Michał Kołodziejczyk. Nie boi się nazwać tego wszystkiego kompromitacją.

Przemek Langier z portalu goal.pl porozmawiał z Paulo Sousą o Grzegorzu Krychowiaku.

źródło: Twitter, mat. prasowe

Zobacz również: