Książę William
Foto: Instagram

Elżbieta II nie będzie zadowolona z tego, co zrobił Książę William. Mało tego, może być nieco zaskoczona. W końcu kto jak kto, ale przyszły monarcha powinien szanować obowiązujące na dworze królewskim zasady.

Książę William powiedział coś, co może nie spodobać się jego babce

Z pewnością Książę William uchodzi za osobę bardziej szanującą tradycję niż jego młodszy brat Książę Harry. Najstarszy syn Księcia Karola potrafi zachować balans między poszanowaniem wieloletniej etykiety, a wizją nowoczesnej monarchii. Niewątpliwie pomaga mu w tym jego małżonka, czyli Księżna Kate.

Ostatnio jednak doszło do sytuacji, która zdaniem części mediów może się nie do końca spodobać Królowej Elżbiecie II. Chodzi mianowicie o słowa, które publicznie wypowiedział Książę William. Bezspornie to, co powiedział Książę Cambridge łamie jedną z zasad, które obowiązują w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Mowa o niepisanym zakazie wypowiadania się o swoich prywatnych poglądach.

Tymczasem, w trakcie wywiadu Książę William wyznał, kto jest jego wzorem do naśladowania. Tym co szokuje jest fak, iż wnuk królowej nie wymienił żadnego ze swoich rodaków. „Od dawna inspiruje mnie misja prezydenta Johna F. Kennedy’ego z 1961 roku, który chciał w ciągu dekady umieścić człowieka na Księżycu. Wówczas wydawało się to szalone. Dopiero co wystrzelono pierwszego satelitę. Wydawało się, że Księżyc w tak krótkim czasie nie jest możliwy do zdobycia. Ale Kennedy zainspirował ludzi do zorganizowania i użycia najlepszych umiejętności” – tłumaczy Książę Cambridge.

Wyznanie Księcia Williama zostało poczynione na potrzeby promocji nagrody „Earthshot Prize”, która jest przyznawana instytucjom walczącym o ochronę środowiska. „Jeśli nie będziemy działać w tej dekadzie, szkody, które wyrządziliśmy, będą nieodwracalne. A skutki odczuwane nie tylko przez przyszłe pokolenia, ale przez nas wszystkich żyjących dzisiaj. Najbardziej ucierpią ci najsłabsi, ci z najmniejszą ilością zasobów i ci, którzy zrobili najmniej, by spowodować zmiany klimatyczne” – wyjaśnia syn Księcia Karola.

Zaangażowanie Księcia Williama w projekt mający na celu ochronę środowiska jest godny pochwały. Jednakże czy taki argument wystarczy, aby królowa nie była niezadowolona z niedyskrecji wnuka?

Źródło: Pomponik

  1. Zła wiadomość dla polskich siatkarzy. Ta informacja nie napawa optymizmem przed ćwierćfinałem Polaków
  2. Krwawa zbrodnia. Mężczyzna zabił swoją ukochaną. Kobieta nie miała żadnych szans
  3. Dramat w Wielkopolsce. Dziecko wpadło do 7-metrowej studni

Zobacz również: