Klan

Z pewnością to ogromne zaskoczenie dla wielbicieli serialu „Klan”. Włodarze TVP zdecydowali się wprowadzić znaczące zmiany w niemalże kultowej produkcji. Poznajcie szczegóły.

„Klan” już nie będzie taki sam jak kiedyś

Bez wątpienia tym, co jednoznacznie kojarzy się z serialem opowiadającym losy rodziny Lubiczów jest piosenka tytułowa. „Życie jest nowelą” w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego przez ponad 20 lat otwierała i kończyła telenowelę. Zdaniem dziennikarzy jednego z dzienników wkrótce ma się to zmienić.

Media donoszą, iż hit Rynkowskiego ma zastąpić utwór skomponowany specjalnie na potrzeby produkcji. Mało tego, wykonawcami piosenki będą sami aktorzy telenoweli. Prawdopodobnie będą to osoby blisko związane z muzyką, czyli Izabela Trojanowska i Kaja Paschalska. Świadczą o tym słowa Anny Wiejowskiej z biura prasowego TVP. „Będzie nowa czołówka i nowa wersja piosenki przewodniej. Wykonają ją m.in. Izabela Trojanowska i Kaja Paschalska” – informuje Wiejowska.

Podano powody niespodziewanej decyzji

Co ciekawe, przedstawicielka telewizji publicznej wyjaśniła co skłoniło producentów serialu „Klan” do podjęcia takiej decyzji. „Po pierwsze nowy sezon Klanu będzie bardziej unowocześniony i taki zabieg ma to reklamować. Po drugie stwierdzono, że lepiej, by z tantiem za wykonanie piosenki zarabiali aktorzy Klanu, a nie osoba z zewnątrz” – tłumaczy Wiejowska.

Warto wspomnieć, iż wiadomość o nagraniach nowej czołówki produkcji potwierdziła również sama Izabela Trojanowska. Aktorka opublikowała stosowny post na Facebooku.

Jak na zapowiedzi zmian w serialu TVP zareagowali jego widzowie? Niewątpliwie opinie były podzielone. „To już nie będzie ten sam Klan”, „Zły ruch. Ja bym piosenki nie zmieniała”, „Zły pomysł” – krytykują niektórzy fani. „Wspaniale. Już nie mogę się doczekać”, „Dobra wiadomość. Dziękuję”, „Wspaniale”, „uhuuu!Doczekaliśmy się nowej czołówki, czekamy już z niecierpliwością na powrót Klanu we wrześniu. Pozdrawiam Cieplutko Pani Izo i życzę miłego wieczoru!”, „Mam nadzieję, że czołówka będzie taka, jak Pani piosenki, czyli fantastyczna” – zachwycają się inni.

A Wy co sądzicie o decyzji szefostwa telewizji publicznej? Uważacie, że zmiana czołówki serialu po 24 latach to dobry pomysł?

Źrodło: Pudelek, Facebook

  1. Królowa polskiej piosenki kończy karierę. To ogromna strata dla rodzimej muzyki
  2. Na zboczach gór leżą setki ciał. Widok jak w filmie katastroficznym
  3. Niepożądane działanie jednej ze szczepionek. Ludzie są nim zachwyceni

Zobacz również: