szczepionka

Świat obiegła właśnie zadziwiająca informacja. Okazuje się, że jedna ze szczepionek na COVID-19 może mieć zaskakujące działanie uboczne. Co więcej, ludzie, zwłaszcza kobiety są zachwyceni tym efektem ubocznym. 

Zdaniem lekarzy takie działanie szczepionki jest tymczasowe

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje jakoby po przyjęciu szczepionki Pfizera u części kobiet wystąpiły zadziwiające skutki uboczne. O co konkretnie chodzi? Otóż panie zaobserwowały, iż powiększyły im się piersi. Co ciekawe, do obiegu wszedł nawet termin „piersiowa robota Pfizera”.

Na temat niespodziewanego powiększania się kobiecych piersi po szczepieniu, wypowiedzieli się lekarze. Zdaniem medyków jest to możliwe. Jednakże eksperci zaznaczają, iż efekt ten jest tymczasowy.

O tym, iż nie mamy do czynienia z odosobnionymi przypadkami, świadczą chociażby liczne posty w mediach społecznościowych. Udostępniają je zwykłe kobiety, które zauważyły u siebie znaczne powiększenie piersi po szczepieniu. Zatem nie jest to kolejna kampania, która ma zachęcić do przyjęcia szczepionek, ale rzeczywiste przypadki zaczepionych kobiet.

Jak nie trudno się domyśleć, taki efekt uboczny Pfizera niezwykle ucieszył część pań i panów. Zadowolone sa zwłaszcza te kobiety, które na co dzień nie mają zbyt obfitego biustu. Prawdopodobnie ich partnerzy również nie mają powodów do narzekań.

Trzeba jednak zaznaczyć, iż niektóre kobiety wystraszyły się nieco, widząc co dzieje się z ich ciałem po szczepieniu. Z medycznego punktu widzenia, szczepionki mogą wywołać limfadenopatię, czyli powiększenie się węzłów chłonnych. Taki proces oznacza, iż organizm człowieka po prostu reaguje na jej podanie. Niemniej, część pań natychmiast udała się do lekarza, obawiając się, iż takie zmiany mogą być wywołane przez nowotwór. Na szczęście szybko okazało się, że to jedynie działanie niepożądane Pfizera.

Źrodło: Fakt, Twitter

  1. Lech Wałęsa szokuje. Kontrowersyjne słowa na temat polskich bohaterów narodowych
  2. Krzysztof Jackowski przepowiada pogodę na sierpień. Nie wszyscy będą zadowoleni z jego słów
  3. Niecodzienna sytuacja w punkcie szczepień. Kancelaria premiera tłumaczy się

Zobacz również: