koniec kariery

Przykra wiadomość ujrzała światło dzienne. Jedna z ikon polskiej muzyki kończy karierę. Po kilkudziesięciu latach występów scenicznych, artystka podjęła trudną, aczkolwiek zrozumiałą decyzję. Wielbiciele nie kryją smutku.

Wokalistka postąpiła podobnie jak Jerzy Połomski

Gwiazda polskiej piosenki Irena Santor poinformowała, iż kończy karierę. Jednocześnie artystka wyznała, iż wpływ na jej decyzję miała panująca cały czas pandemia COVID-19. „Prawdę mówiąc, ja za długo pracowałam na akord, tzn. systematycznie, miesiąc w miesiąc ileś koncertów. To było męczące, w końcu mnie to tak dokładnie zmęczyło, że ja, brzydko mówiąc, skorzystałam z pandemii i powiedziałam, że żegnam się z estradą. Po prostu za dużo pracowałam i miałam konkretny powód, by pożegnać się z estradą. To już się stała trochę rutyna, a czego jak czego, ale tego w swoim zawodzie nie uznaję” – wyjaśnia ikona rodzimej muzyki.

Niewątpliwie słowa wypowiedziane przez 86-latkę świadczą o ogromny szacunku, którym Irena Santor darzy swoją publiczność. Z pewnością piosenkarka chciałaby za każdym razem dawać swoim fanom coś wyjątkowego, a nie po prostu „odbębniać” kolejny występ.

Warto dodać, iż Irena Santor odniosła się również do decyzji, którą podjął Jerzy Połomski. Przypomnijmy, iż wokalista także zdecydował się jakiś czas temu zakończyć karierę sceniczną. „Oczywiście żal mi, że Jurek odszedł z zawodu, bo on ma tak piękny głos, natura obdarzyła go tak pięknie brzmiącym głosem i w dodatku muzykalnością. Ale pewnego dnia postanowił już więcej nie śpiewać, nie wiem dlaczego, tak się czasem dzieje” – wyjaśnia diwa.

Chociaż zakończenie kariery przez Irenę Santor napawa jej fanów smutkiem, to z pewnością rozumieją oni, iż blisko 90-latka może już być zmęczona. W końcu gwiazda swoją karierę rozpoczynała w latach 50-tych. Przez lata wylansowała wiele hitów takich jak: „Już nie ma dzikich plaż”, „Powrócisz tu”, „Małe mieszkanko na Mariensztacie” czy „Tych lat nie odda nikt”.

Źródło: Newseria Lifestyle

  1. Na zboczach gór leżą setki ciał. Widok jak w filmie katastroficznym
  2. Niepożądane działanie jednej ze szczepionek. Ludzie są nim zachwyceni
  3. Lech Wałęsa szokuje. Kontrowersyjne słowa na temat polskich bohaterów narodowych

Zobacz również: