źródło foto: Twitter/TVP SPORT

Jak donoszą włoskie media Christian Eriksen już niebawem ma powrócić na murawę. Piłkarz okrzyknięty przez swoją drużynę Zmartwychwstałym Eriksenem planuje powrót już po 5 dniach. 

Piłkarski świat wstrzymał oddech, gdy w niedawno rozegranym meczu pomiędzy Danią a Finaldią jeden z duńskich zawodników padł na murawę już w pierwszej połowie. Walka o życie 29-letniego piłkarza rozgrywała się na oczach kibiców zgromadzonych na stadionie. Jego serce miało się zatrzymać wówczas na około 5 min. Piłkarz przeżył zawał.

Lekarze jednak odzyskali Eriksena. Niedługo później – m.in. UEFA – przekazała pierwsze informacje na temat stanu Duńczyka. Żyje – na nagłówkach wszystkich portali sportowych sprawiło, że wszyscy odetchnęli z ulgą. kilkanaście godzin później na łamach La Gazzetta dello Sport pojawiły się pierwsze cytowane słowa Eriksena: Nie poddam się! – mówił.

W TYM TEMACIE: Żona Christiana Eriksena wbiegła na boisko. Drużynowi koledzy zareagowali

Christian Eriksen wróci tak szybko?

Chcę wrócić – mówi wprost Ersiken. Nie jest to jednak czcze gadanie. Duńczyk planuje swój powrót już w czwartek – zaledwie 5 dni po tragicznym wydarzeniu na stadionie Parken w Kopenhadze. Eriksen za wszelką cenę chce wspomóc zespół w kolejnym meczu, który zagrają przeciwko reprezentacji Belgii.

Trudno stwierdzić, jak blisko byliśmy utraty Christiana – mówił po wszystkim dyrektor sportowy reprezentacja Danii Peter Moeller.

Chcę wrócić na stadion – cytują Eriksena europejskie media

Według relacji La Republica Eriksen nie zamierza czekać długo i już w czwartek ma zamiar wejść na boisko. Badania wykazują, że nie doszło do żadnego uszkodzenia serca, a jego powrót jest zdecydowanie prawdopodobny.

Reakcji jego serca na masaż i defibrylację była pozytywna, a niestety nie zawsze tak jest – tłumaczy jeden z najlepszych włoskich kardiologów Roberto Corsetti, Jego zdaniem to niemal cud. Jestem prawie pewien, że przyczyna zatrzymania akcji serca zostanie zidentyfikowana – dodał.

Wielkie dzięki za wasze słodkie i niesamowite pozdrowienia, a także wiadomości z całego świata. To wiele znaczy zarówno dla mnie, jak i mojej rodziny. Czuję się dobrze, jak na te okoliczności. Nadal muszę przejść kilka badań w szpitalu, ale czuję się dobrze. Teraz będę kibicować chłopakom w Danii. Gramy dla całej Danii – czytaliśmy we wiadomości Christiana Eriksena, którą opublikował duński związek piłkarski na Twitterze.

źródło: sportowefakty.wp.pl

  1. Optymistyczny scenariusz Zbigniewa Bońka na Euro 2021. Mówi o jednym celu reprezentacji
  2. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie matki. Miała pod opieką trójkę dzieci

Zobacz również: