nie żyje sportowiec

Przykra wiadomość pojawiła się w mediach społecznościowych. Nie żyje światowej sławy artystka Christine McVie. Kobieta była solistką, klawiszowcem i autorką piosenek zespołu Fleetwood Mac.

Artystka zmarła po krótkiej chorobie

Tragiczna informacja pojawiła się w środę, 30 listopada na profilu zespołu Fleetwood Mac w mediach społecznościowych. Muzycy wyrazili ogromny smutek z powodu śmierci artystki. „Była naprawdę jedyna w swoim rodzaju, niezwykła i bardzo utalentowana” – oświadczyli członkowie bandu. „Chcielibyśmy, aby wszyscy zachowali Christine w swoich sercach i pamiętali o życiu tej niesamowitej istoty ludzkiej oraz powszechnie szanowanego muzyka” – dodano we wpisie.

Artystka zmarła w wieku 79 lat. Bliscy McVie podali, że odeszła po krótkiej, ale ciężkiej chorobie. W mediach społecznościowych pojawił się apel o pozostawienie w spokoju pogrążonej w żałobie rodziny gwiazdy. „Uprzejmie prosimy o uszanowanie prywatności rodziny w tym niezwykle bolesnym czasie” – podano.

Christine Mc Vie znana była na świecie m.in. dzięki takim przebojom jak „You Make Loving Fun”, „Everywhere” i „Don’t Stop”. Z Fleetwood Mac była związana od 1970 r. Warto dodać, że w czasach swojej świetności tj. w latach 1975-1989, zespół sprzedał miliony płyt.

Wiadomość o śmierci artystki zasmuciła fanów jej twórczości. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo wpisów, w których ludzie wspominają piosenkarkę.

Przypomnijmy, iż to kolejna tragiczna informacja dla fanów Fleetwood Mac w ciągu kilku minionych lat. W 2020 r. zmarł gitarzysta formacji Peter Green. Dodajmy, że muzyk uchodził za jednego z najlepszych wirtuozów gitary na świecie.

Z kolei w 2012 r. drugi z gitarzystów popełnił w wieku 65 lat samobójstwo. Mowa o Bobie Welchu. Co ciekawe, artysta odebrał sobie życie strzałem z broni w klatkę piersiową.

źródło: Fakt

Zobacz również: