nie żyje Anna Czerwińska

Do tragicznego zdarzenia doszło po jednym z meczów mundialu w Katarze. Nie żyje młody mężczyzna. 27-latek miał umrzeć od strzału prosto w głowę. Tym co dodatkowo szokuje jest fakt, że ofiara zginęła z rąk policjanta. Oto okoliczności dramatu.

Zastrzelony 27-latek świętował porażkę Iranu na mundialu

Przypomnijmy, iż reprezentacja Iranu odpadła we wtorek z mundialu w Katarze. Właśnie w tym dniu Irańczycy przegrali 0:1 w meczu rozegranym przeciwko Stanom Zjednoczonym. Jak się okazało reakcja irańskich kibiców była mocno zróżnicowana.

Oczywiście wielu sympatyków Iranu rozpaczało z tego powodu. Jednakże byli też tacy, którzy wyszli na ulice, aby świętować odpadnięcie swojego kraju z mundialu. Skąd taka zadziwiająca reakcja Irańczyków?

Otóz radość z klęski na mundialu to przejaw niezadowolenia mieszkańców Iranu z polityki władz państwa. Od 16 września na terenie tego kraju trwają protesty przeciwko rządzącym. Data rozpoczęcia demonstracji nie jest przypadkowa. Właśnie w tym dniu zmarła Mahsa Amini, która została aresztowana i pobita za strój niezgodny z obowiązującymi normami.

Kibice reprezentacji Iranu nie chcieli, aby drużynę pod wodzą Carlosa Queiroza wykorzystywano w celach propagandowych. Doszło nawet do tego, iż część Irańczyków żądała wycofania kadry z mundialu w Katarze.

Właśnie z tego powodu ludzie celebrowali przegraną swojej drużyny narodowej. Warto zaznaczyć, że Irańczycy świętowali w przeróżny sposób: śpiewali, tańczyli, trąbili z samochodów.

https://twitter.com/NarimanGharib/status/1597707033784258560

W trakcie tej przedziwnej fety zginął wspomniany wcześniej 27-latek. Według brytyjskich dziennikarzy Mehran Samak użył klaksonu, a po chwili podszedł do niego policjant. Mundurowy strzelił mężczyźnie prosto w głowę.

Dramat rozegrał się na oczach narzeczonej ofiary, która siedziała na miejscu pasażera. Postrzelony trafił do miejscowego szpitala, ale lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Śmiało można stwierdzić, że cała ta tragiczna sytuacja to kolejny pokaz bestialstwa irańskiego reżimu. Wcześniej władze Iranu zaszantażowały piłkarzy, którzy na znak protestu przeciw władzy, nie odśpiewali hymnu. „Rodzinom irańskiej drużyny piłkarskiej grożono więzieniem i torturami, jeżeli zawodnicy nie będą 'zachowywać się’ przed wtorkowym meczem z USA” – donieśli dziennikarze.

źródło: Onet

Zobacz również: