Rosjanie zabili sportowca

Smutna wiadomość dla fanów kultowego „Strażnika Teksasu”. Zmarł aktor, który w serialu grał jedną z głównych ról. Clarence Gilyard Jr. odszedł w wieku 66 lat w wyniku długiej i ciężkiej choroby.

Zmarły stworzył niezapomnianą kreację Jimmy’ego w „Strażniku Teksasu”

Clarence Gilyard Jr. urodził się w wigilię Bożego Narodzenia 1955 roku w Moses Lake w stanie Waszyngton. Jego ojciec był żołnierzem zawodowym, dlatego jako dziecko przyszły aktor często zmieniał miejsce zamieszkania. Amerykanin wychował w bazach Sił Powietrznych na Hawajach, w Teksasie i na Florydzie. W końcu gwiazdor „Strażnika Teksasu” osiadł na stałe w Kalifornii.

Serialowy pomocnik Chucka Norrisa przez rok uczęszczał do szkoły wojskowej. Jednak ostatecznie zrezygnował z kariery w armii na rzecz aktorstwa.

Polscy widzowie najbardziej pamiętają Clarence Gilyard Jr. z roli w kultowym „Strażniku Teksasu”. To właśnie dzięki tej produkcji aktor zyskał ogromną popularność. Przypomnijmy, iż mężczyzna wcielał się w serialu w postać Jimmiego Trivette – pomocnika głównego bohatera, którego grał Chuck Norris. Warto podkreślić, iż zmarły zagrał w każdym ze 196 odcinków trwającej osiem sezonów serii.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, iż na swoim koncie Gilyard Jr. miał także inne, znaczące role. Amerykańska gwiazda znana była z ról w takich filmowych hitach jak: „Top Gun (porucznik Marcus „Sundown” Williams), „Szklana pułapka” (haker Theo) i „Karate Kid II”.

Ostatecznie gwiazdor „Strażnika Teksasu” porzucił swoją aktorską karierę w Hollywood na rzecz pracy ze studentami. Zmarły był profesorem na wydziale filmu i teatru w UNLV College of Fine Arts w Las Vegas (Nevada).

Uniwersytet, na którym wykładał aktor znany z kultowego „Strażnika Teksasu”, wydał oświadczenie w zwiazku ze śmiercią swojego profesora. Z komunikatu dowiadujemy się, że 66-latek zmagał się od dłuższego czasu z ciężką chorobą.

Przedstawiciele uniwersytetu przekazali bliskim artysty kondolencje. „Profesor Gilyard był promieniem światła i siły dla wszystkich, którzy go otaczali” – podkreśliła dziekan szkoły, Heather Addison.

źródło: Polsat News

Zobacz również: