Lech Wałęsa

Zaskakująca informacja na temat Lecha Wałęsy pojawiła się w mediach. Były prezydent złożył deklaracje, z której wynika, że niebawem jego życie może się diametralnie zmienić. Oto szczegóły sensacyjnych doniesień.

Lech Wałęsa wróci do krajowej polityki?

Wybory parlamentarne odbędą się już w przyszłym roku. Politycy wszystkich opcji robią co w ich mocy, aby zachęcić Polaków do oddania głosu właśnie na nich. Najnowsze sondaże pokazują, że opozycja tj. Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Lewica, mogą przejąć władzę w kraju. Z pewnością ta wiadomość nie ucieszy zwolenników Prawa i Sprawiedliwości oraz samego prezesa Kaczyńskiego.

Niedawno były prezydent Polski Lech Wałęsa kolejny już raz wyraził swoje poparcie dla partii opozycyjnych. Jednak przy okazji z ust mężczyzny padły dość zaskakujące słowa. 79-latek zadeklarował, że chce wziąć aktywny udział w przygotowaniach do wyborów. „Zamierzam się włączyć, aby doprowadzić do zjednoczenia” – wyznał laureat Pokojowej Nagrody Nobla. „Paru mądrych ludzi musi usiąść po cichutku, przygotować rozwiązania i wyjść z konkretnymi propozycjami” – dodała legenda Solidarności.

Od razu ruszyła lawina spekulacji. Czyżby słowa Lecha Wałęsy oznaczały, że po wielu latach zamierza wrócić do polityki? Coś może być na rzeczy, gdyż 79-latek już wiele razy podkreślał potrzebę połączenia sił, w celu odsunięcia Prawa i Sprawiedliwości od władzy. Były prezydent nie chciał jednak zdradzić żadnych szczegółów dotyczących skali swojego zaangażowania w działania opozycji. Zatem póki co wszystko pozostaje w sferze spekulacji.

Uważacie, że wielki powrót Lecha Wałęsy do polityki to dobry pomysł? A może, Waszym zdaniem, były przywódca Polski powinien dać sobie już spokój i żyć spokojnie jak zwykły emeryt?

źródło: Goniec

Zobacz również: