Władimir Putin

Pojawiły się zaskakujące fotografie lotnicze z obwodu donieckiego. Zdjęcia opublikowały i jednocześnie wykonały Siły Zbrojne Ukrainy. Widać na nich, iż armia Władimira Putina podjęła pewne zastanawiające działania. Zobaczcie sami.

Żołnierze Władimira Putina budują potężne fortyfikacje

Siły Zbrojne Ukrainy wykonały i opublikowały zadziwiające zdjęcia lotnicze z terenu obwodu donieckiego. Fotografie przedstawiają fortyfikacje, które w pobliżu wsi Wołodymyriwka zbudowali wojskowi Władimira Putina. Dodajmy, że wspomniana miejscowość znajduje się 10 km od Bachmutu.

Wiele osób zastanawia się, co tym razem kombinuje dyktator Rosji. Zdaniem ekspertów Putin obawia się kontrofensywy ukraińskiej armii pod Bachmutem. Z tego powodu, w obszarze zaciekłych działań wojennych, Rosjanie stworzyli fortyfikacje. Linie obronne rosyjskich sił zbrojnych powstają chociażby w pobliżu wsi Wołodymyriwka.

Poniżej prezentujemy wspomniane zdjęcia, na których możemy zobaczyć to, co zbudowali ludzie Władimira Putina.

Eksperci ISW oceniają sytuację w obwodzie donieckim

Warto przytoczyć opinię specjalistów z Instytutu Studiów nad Wojną (ISW). Z najnowszego raportu tego podmiotu wyczytamy, że w części obwodu donieckiego na wschodzie Ukrainy armia Putina notuje pewne postępy. Jednocześnie Rosjanie powtarzają błędy z poprzednich kampanii, gdyż koncentrują się na zdobyciu dużym kosztem celów mało ważnych strategicznie.

„Rosyjskie wysiłki wokół Bachmutu wskazują, że wojska rosyjskie zasadniczo nie wyciągnęły wniosków z poprzednich kampanii, prowadzonych z wysokimi stratami i koncentrujących się na celach o ograniczonym znaczeniu operacyjnym bądź strategicznym” – stwierdził ISW.

„Nawet jeśli oddziały rosyjskie posuwają się naprzód w kierunku i wewnątrz Bachmutu, i nawet jeśli wymuszą kontrolowane ukraińskie wycofanie się z miasta, tak jak było w Lisiczańsku, to sam Bachmut daje im małe korzyści operacyjne” – wyjaśnili analitycy Instytutu. „Koszty związane z sześcioma miesiącami brutalnych i uciążliwych walk na wyczerpanie wokół Bachmutu daleko przewyższają wszelkie korzyści operacyjne, jakie Rosjanie mogą odnieść z jego zajęcia. Zarazem, natarcie rosyjskie wokół Bachmutu pochłania znaczą część rosyjskiej siły bojowej, co potencjalnie ułatwia dalsze kontrnatarcia ukraińskie w innych miejscach” – dodali.

W swoim najnowszym raporcie Insytut Studiów nad Wojną zwrócił uwagę, iż pojawiają się sprzeczne doniesienia o sytuacji w obwodzie donieckim. Ukraińcy stwierdzili, że zostali otoczeni pod Kurdiumiwką, leżącą 12 km od Bachmutu. Z kolei część źródeł sprzyjających Władimirowi Putinowi, przekazała, że Rosjanie przejęli całkowicie tę miejscowość.

źródło: Onet

Zobacz również: