źródło: PZPN

Niestety, spełnił się czarny sen. Zamiast fantastycznego początku Euro 2020, reprezentacja Polski zanotowała falstart. Podopieczni Paulo Sousy przegrali na początek Mistrzostw Europy teoretycznie z najsłabszym grupowym rywalem, Słowacją 1:2. Mecz kończyliśmy w dziesiątkę, po tym, jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Grzegorz Krychowiak.

Bolesna porażka ze Słowacją. To koniec Euro 2020?

Wielu kibiców i dziennikarzy sportowych przeczuwa, że to koniec marzeń o awansie do fazy pucharowej. Przegraliśmy na początek z teoretycznie najsłabszym rywalem Słowacją i niestety, ale za dużo dobrej gry nie pokazaliśmy. Przed biało-czerwonymi teraz arcytrudna konfrontacja z Hiszpanią, a na zakończenie, kto wie, czy nie mecz o honor ze Szwecją.

Mecz ze Słowacją rozpoczął się dla nas dobrze. Polacy przeważali w posiadaniu piłki, kreowali grę, jednak wszystko posypało się, kiedy Robert Mak na prawej stronie z dziecinną łatwością ograł Kamila Jóźwiaka i Bartosza Bereszyńskiego, po czym od słupka, po krótkim rogu pokonał Wojciecha Szczęsnego. Gol został zanotowany jako samobójcze trafienie polskiego bramkarza, bowiem piłka, nim minęła linię bramkową, odbiła się od jego pleców.

Niestety, ale w pierwszej połowie Polacy grali koszmarnie. W drugiej wydawało się, że mamy szansę odwrócić losy meczu. Zwłaszcza, że już błyskawicznie, w 46 minucie do wyrównania doprowadził Karol Linetty. I niestety poza tym golem, a także kilkoma późniejszymi akcjami, skończyły się dobre akcenty reprezentacji Polski. Plan Paulo Sousy i biało-czerwonych posypał się w 62 minucie, kiedy to drugą żółtą kartkę zobaczył Grzegorz Krychowiak. Gracz Lokomotiwu wyleciał z boiska, a Słowacy znów doszli do inicjatywy. W 69 minucie Skriniar znów wyprowadził ich na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Polacy w końcówce próbowali jeszcze się poderwać, ale fatalnie spudłował Bednarek. Przegrywamy ze Słowacją 1:2 i wyjść z grupy będzie nam teraz niezwykle ciężko.