nie żyje mama Marka Krupskiego z TVP

Nie żyje Andrzej Szczytko, który zagrał w ponad 50 serialach i filmach. Zmarł w wieku 65 lat. Grał między innymi w „Na dobre i na złe” i „M jak miłość”.

Nie żyje Andrzej Szczytko

O śmierci znanego aktora poinformował jego syn. Nie podano szczegółów ani przyczyny śmierci. Andrzej Szczytko miał 65 lat. Swojego przyjaciela pożegnał między innymi Wiktor Zborowski.

„Oszedł Andrzej Szczytko. Aktor, reżyser. Bardzo smutno. Śpij w spokoju Andrzeju.” – napisał Zborowski.

„Aktor zagrał w ponad 100 spektaklach teatralnych i ponad 50 produkcjach telewizyjnych i kinowych. Był znany z takich produkcji jak „Republika Nadziei”, „Pogranicze w ogniu”, „Ogniem i mieczem”, „Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Prawo Agaty” czy „Fala zbrodni”. Miał na koncie też występy w „M jak miłość”, „Na dobre i na złe” i „Na Wspólnej”.” – wspomina zmarłego aktora portal o2.pl.

Andrzej Szczytko był aktorem teatralnym, występował w filmach, serialach, reżyserował i tłumaczył. „Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Kształcił się także w Goodman School of Drama na DePaul University w Chicago.” – dodaje o2.pl.

Źródło: o2.pl, PAP

  1. Były reprezentant mówi o konflikcie w kadrze. Selekcjoner powinien zrezygnować z Lewandowskiego?
  2. Zaszczepiłeś się? Eksperci alarmują. Tego lepiej nie rób
  3. Andrzej Duda wystosował list do Tadeusza Rydzyka. „Proszę przyjąć moje serdeczne pozdrowienia”

Zobacz również: